Skocz do zawartości

Astra F 1.4 60KM problem z regulacją biegów


Gość krzysiek.banan

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krzysiek.banan

Witam.

Jak w temacie. Oddałem auto do mechanika w celu wymiany sprzęgła.

Cała operacja poszła bez jakiegoś większego problemu. Niestety tuż po odebraniu auta od mechanika okazało się że nie mam piątego biegu. Wróciłem do niego. Oboje myśleliśmy że jest to szybka kwestia regulacji... Niestety rzeczywistość okazała się bardziej bolesna. Już drugi dzień próbuje (mechanik a ja mu pomagam jak mogę) wyregulować biegi.

Za każdym razem mamy sytuację że w momencie gdy jest piąty bieg to znika wsteczny (manetkę da się wrzucić w miejsce wstecznego biegu niestety przy próbie ruszania okazuje się że jest to pierwszy bieg). I tak też walczymy. Mechanik pod autem ja w aucie i próbujemy regulować. Trochę w lewo - jest piątka nie ma wstecznego. Trochę w prawo - jest wsteczny nie ma piątki...

Próbowaliśmy również z kwestią blokowania drążka zmiany biegów (pod mieszkiem jest otwór, który rzekomo ma pomóc w ustawieniu biegów). Niestety i tutaj fiasko.

Czy tutaj jest jakiś trick aby to ustawić poprawnie?

Wydaje mi się że trzeba będzie coś wymienić (auto jest z 2000 roku tak też wiele elementów posiada drobne luzy). Tyle że nie wiem co może być powodem takiego stanu rzeczy. Jedna osoba mówi że wymienić wszystkie cięgła, druga że gumowy krzyżak przy skrzyni etc. Co człowiek to inne zdanie.

Jakie macie propozycje do wyjścia z tej patowej sytuacji?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienić mechanika

skoro rozkręca nie to co powinien ;)

 

Ustaw lewarek centralnie na środku i niech ktoś trzyma

zluzuj bodaj 13 tą obejmę

wybierak od skrzyni musi być na luzie w położeniu jak najbardziej wyśrodkowanym

przyłap delikatnie

i sprawdź.

W razie niepowodzenia - ponów próbę bardzo delikatnie (o minimetry)

przesuwając lewarek w lewo bądź prawo i skręć obejmę.

Przy wyrobionych elementach wybieraka musisz metodą prób dobrać

najlepszą pozycję.

Zużycie w/w elementów ma wpływ na pracę całego układu,

a ustawienie całości jest odrobinę utrudnione.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak blokujesz przy lewarku to i musisz zblokować też wybierak wciskając kołek.

skrzynia.gif

Oczywiście najpierw trzeba znaleźć pozycję wybieraka która to umożliwi.

 

Wtedy dopiero skręcasz łącznik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności