Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Posiadam Opla Signum rocznik 2007 , dzis pojawił mi się komunikat o Trzecim świetle stopu i pali sie kontrolka wymiany żarówki .

Światło świeci ale nie każda dioda . Jak pozbyć się tego problemu ? wymienić całe światło ? czy poszczególne diody które nie pala się ?? Jestem nowym posiadaczem Opla Signum i początkującym użytkownikiem forum . Z góry dziękuje za pomoc .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

jeśli umiesz lutować to możesz się bawić w poprawienie styków. Jeśłi nie masz takiej wiedzy to kup używkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak rozebrać tam plastiki ? jak tam jest to montowane ? jakieś zaczepy ? i czy trzeba całe plastyki rozbierać z klapy bagażnika żeby dostać sie do tego światła ?czy tylko ten jeden wystarczy zdjąć ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz opis, proszę ....

 

http://forum.vectraklub.pl/index.php/topic/167557-naprawa-swiatla-stop-signum-przedlift/page__hl__%2Bstop+%2Bsignum__fromsearch__1

Edytowane przez silvo44
Poprawiłem i posprzątałem w temacie..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość Erdmanscy

Witam podepnę się pod temat ale ja mam troszkę inne objawy, Pali mi się kontrolka przepalonej żarówki, światło stopu w klapie nie świeci się po naciśnięciu stopu na krotko lampa działa, pomyślałem problem z kablami lecz w momencie naciśnięcia przycisku otwarcia klapy lampa dosłownie na chwilkę mrugnie, Szukałem dalej usterki czyli kable szukałem kostki od klapy myślałem że to ta niebieska lecz okazało się że jest od świateł po odłączeniu tej kostki lampa stopu zaczęła świecić cały czas i słychać cyklicznie jakiś silniczek ale nie od wycieraczki nie wiem co to, Co może być z tym światłem dla mnie to ważne bo muszę przegląd zrobić.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Ten silniczek to napęd zamka klapy. Wg mnie jeśli nie przegniłe kable to może też być słaba masa w klapie albo na samej lampie. Skoro impuls zamka powoduje zaświecenie się lampy STOP. Podaj na krótko masę do lampy a później + by przekonać się czego brakuje. Chyba że to brakuje styku w samym zamku i przez lampę zamyka się obwód do elektrozamka klapy. Trzeba przejrzeć po kolei całą ścieżkę lampy i siłownika klapy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

 

dzis pojawił mi się komunikat o Trzecim świetle stopu i pali sie kontrolka wymiany żarówki . Światło świeci ale nie każda dioda .

Mam to samo niedziałające 3 diody. Wyjąłem trzecie światło stopu i spryskałem sprayem na zardzewiałe styki i dalej lipa!! Teraz nie działają cztery diody zamiast 3.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności