Skocz do zawartości

gwizd turbiny z19dth


Gość Lysek777

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lysek777

Witam, od niedlugiego czasu posiadam Astre H GTC z silnikiem z19dth.

Autko póki co sprawuje Sie super ale bardzo niepokoi/zastanawia mnie jedna rzecz:

Po odpaleniu samochodu silnik pracuje ładnie ALE gdy na zimnym silniku dodaje gazu słychać w okolicach 1800 obr słychać głośne pogwizdywanie które że wzrostem lub spadkiem obrotów ucicha.

Natomiast gdy service mode pokazuje mi że ciecz już ma 60 stopni pogwiadywanie ucicha i podczas przyspieszania i na biegu jalowym trzeba Sie naprawdę bardzo mocno wsłuchiwać żeby coś w środku usłyszeć...

Dodam że auto jest po chip tuningu w firmie v tech oraz posiada wydech ulter obecnie astra ma około 174 koni i 416 NM. Dodam że auto jest zrywne, na 2000 kilometrów nie wzięło oleju, przyspiesza równo w każdym zakresie obrotow, spalanie wg komputera 5.7 l, nie dymi przy gwałtownym prsyspieszaniu.

Teraz pytanie do was koledzy czy to jest normalne? Czy turbo Sie kończy? Te pytania spędzają mi sen z powiek jak będę mógł to jak najszybciej wrzuce filmiki obrazujące całą sytuację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to żeś sobie tunerów wybral co to kompletnie sie nie znaja na robocie. Partacze jakich malo. Kto wie co tam namieszali w programie. Puki co nic nie wywnioskujesz i raczejetrzeba bedzie jezdzic dalej. Chyba ze masz ochote to sprawdz jaki jest luz na wirniku korasa turbiny- podluzny i poprzeczny.

Edytowane przez wesol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Nie masz co się martwić. U mnie gwiżdże bardzo głośno i słychać już na rozgrzanym silniku. Zrobiłem na niej już 40 tyś i dalej ok.

Edytowane przez popencjusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lysek777

Jeszcze tak myślę czy zmiana oleju coś da? Bo jeszcze nie zdążyłem zmienić...

Nie ja podnosilem moc tylko poprzedni właściciel ale mam na to wykresy, certyfikat.

Teraz Sie zastanawiam od czego ten swist czy od zuzytej turbiny czy od tego że moc jest podniesiona i jest większe doladowanie? A program został wgrany w 2010 koni i samochód w serii miał 163 km i 344 NM.

mam jeszcze pytanie czemu wyje na zimnym ? No i co powoduje to wycie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat v techu nie uznaje bo to partacze jakich mało no i jak klient zaplacil za wzrost 11 koni w takim silniku to ja gratuluje. Aczkolwiek mogli nawet posciagac limitery wszelkie i mocy moglo wcale nie przybyc.

Jesli ci przeszkadza gwizd czy stuki w silniku to zapodaj trocin do niego bo tak sie wycisza skrzynie. Tylko czy tu chodzi o dziwki czy o sprawnosc motoru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lysek777

Nie rozumiem zdania " tylko czy tu chodzi o dziwki czy sprawność motoru"?

I nie napisałem że mi to praeszkadza, bo mi to nie przeszkadza ale czy ten mam czy ten gwizd nie jest oznaką kończącej Sie żywotności turbiny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Pewnie dźwięki :) napewno gwizdnie ma nic wspólnego z podniesieniem mocy bo ta moc pojawia się od zwiekszonej dawki/ciśnienia paliwa. Turbina pompuje tyle samo jeśli jest seryjna. Chyba że zmienili górna granicę ciśnienia ale wątpie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lysek777

Znalazlem bardzo podobny gwizd do mojego ( tylko glosniejszy) link:

Kolego popencjusz u Ciebie turbina też tak gwizda?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ten typ tak ma po przekroczeniu 80-100kkm. Jeśli ucicha z po chwili, nie przejmuj się, wszystko w porządku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lysek777

 

 

Tylko że u mnie taki gwizd trwa tak około pierwsze 3 do 5 minut spokojnej jazdy. Ale jak np zgasze auto i podpaleń po 30 minutach to już tak nie gwizda.

Edytowane przez Lysek777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności