Skocz do zawartości

Vivaro 2,5 tdci bierze olej


Gość jocaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Proszę o pomoc. Posiadam, Opla Vivaro 2,5 tdci od dwóch lat , wszystko jest super , ale od około roku auto bierze olej . W tym czasie nie widać wycieków , nie kopci , nie dymi nadmiernie , rura wydechowa wydaje sie ok ( czyli nie ma sladów madmiernego spalania oleju ) auto nie straciło na mocy , zrywne , mocne , dynamiczne . Dpalanie oleju ok 4 - 5 litrów na 1000 km Co może być przyczyną ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

no na 10000 to juz jest tzw norma 0.5l na 1000 kmow

ale i tak sporo

mam w pracy trafica tyle ze 1,9 cdti

od zmiany do zmiany max 2 litry dolewamy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy trup ? skoro mocy nie stracił , nie dymi silnik jest suchy ..... kilka aut juz zjeździłem i to jest pierwszy taki przypadek ..... z tego co mi powiedział mechanik przy wymianie oleju to do silnika wchodzi chyba 6 litrów na wymianę , liczyłem na bardziej merytoryczne odpowiedzi , tyle co przeczytałem to średniej jakości " fachowiec" pod budka z piwem potrafi skomentować

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do g9u wchodzi 7.5 litra oleju,w f9q zaledwie 4,8

olej sam nie znika,zdejmij przewod dolotu na przepustnicy,jest tak zagiety ze jak puszcza turbinka to nawet litra z niego wylejesz

inna opcja to silnik puszcza do komory spalania,pierscienie,uszczelniacze...kladles sie pod niego ze masz 100% pewnosci z wyciekami?

bywa ze walnie uszczelka powrotu oleju na turbawce a olej leje sie na katalizator,temperatura kata spala olej ale to czuc w srodku i nieco dymi spod maski

jak mi puszczal olej w dolot to tez nie dymil normalnie,dopiero przy okolo 3000-3500 pod obciazeniem strzelal czarnego baka i pozniej znow bez dymu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wchodzi 6 czy 7,5 niewielka roznica jak spala 5 na 1000

kolego to nie jest normalne

norma opla wynosi do litra na 1000

a to wedlug wielu z nas przegiecie producenta

pod budka z piwem powiadasz

to czemu nam dupe zawracasz skoro wiesz lepiej

silnik nie kopci nie cieknie a olej znika i to w takich ilosciach

olej nie znika ot tak !!!

jak go spala to powinna byc zaslona za autem przy takiej ilosci

na odleglosc nikt Ci silnika nie zdiagnozuje

nie sprawdzi cisnienia czy trzyma itd itp

 

dolewales osobiscie ten olej czy ktos to robil ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to silnik renowki co i tak nie zmienia fktu ze 5/1000 km to 0.5 litra na godzine na autostradzie,jadac ekonomicznie szybciej zabraknie oleju niz paliwa

napisz koniecznie co bylo przyczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności