Skocz do zawartości

Drgania kierownicy przy 120km/h


Rekomendowane odpowiedzi

Gość cuma002

Witam dołączę do tematu. Mam problem Astra g drgania lekkie w kierownicy przy prędkości w granicach 95 - 100 km/h oraz przy hamowaniu tylko z większej prędkości. Wymienione klocki tarcze tył. Koła sprawdzane wyważone nowe opony - proszę o informacje może ktoś wie jaki może być problem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A co robiłeś przy hamulcach z przodu.

Nowe opony a co z felgami, czasem winne są felgi - warto sprawdzić jak zachowuje się koło na wyważarce.

Oraz co sprawdzone w zawieszeniu przednim.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeżeli drgania są przy hamowaniu z dużej prędkości to wina tarcz hamulcowych.  Wszelkie instrukcje zalecają co drugą wymianę klocków także tarcze ( wychodzi co 100-150 tyś. przebiegu ). Warto także dobrze wyczyścić jarzma szczególnie rowki na klocki i sprawdzić tłoczki zacisków czy nie są zapieczone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość maysterkovitz
W dniu 30.07.2013 o 16:57, Bartosz277 napisał:

witam, jak w temacie mam problem w astrze 3 g kombi z drganiem kierownicy, powyżej 120km/h, dodam że nie zawsze występuje, lecz przy dłuższej jezdzie autostradą za każdym razem trzęsie.

koła już nowe kupione, opony 3 zestaw, nowe łożyska, na jaką stacje bym nie pojechał to wszystko wydaje się w porządku w zawieszeniu.

czy ktoś miał podobny problem, lub o czymś takim słyszął?

 

Miałem podobny problem po zmianie kół. Oponiarz mi wyważał kilka razy i ciągle to samo, zaczynało się przy 120km/h.

Poszedłem do mechanika. Ten stwierdził, że nie widzi innej przyczyny poza kołami.

Poszedłem do innego oponiarza, który miał maszynę Huntera i wyważyli mi koła z tzw. testem drogowym.

I w znacznej mierze pomogło. Teraz przy 120 km/h jadę bez trzepanki, a zaczyna dopieo lekko potrząsać budą przy 150 km/h, jednak nie na tyle by pasażerownie odczuwali mocny dyskomfort.

W dniu 30.07.2013 o 16:57, Bartosz277 napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak.

Dużo ludzi kupuje felgi alu, bo są fajne, ale patrzą tylko na rozstaw śrub.

Otwór centrujący często jest pomijany.

Szczególnie przy felgach z VW zakładanych do opla.

Same śruby nie wycentrują felgi, potrzebny jest pierścień centrujący - sam sie o tym przekonałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 3 miesiące temu...
Gość WojtekAstraG

Witam!

Od wczoraj jestem właścicielem Astry G z 2005, silnik 1,4. Auto dość długo stało (około 4 lat w garażu rzadko używane), pewna historia z rodziny, właśnie odebrałem je po tygodniowym serwisie. Nie miałem okazji się nim przejechać szybciej niż 100km/h przed serwisem. Wymienione wszystkie elementy ekspolatacyjne, paski, świece, filtry itp. Nowe tarcze, klocki, zaciski, szczęki i cylinderki tył itp.

 

I mam ten sam problem, powyżej 120km/h na autostradzie (niemal jak w zegarku) niemiłosiernie trzęsie, właśnie zrobiłem 50km do pracy i jest tragedia. Oczywiście najbardziej drgania odczuwalne są na kierownicy, ale również czuć je na pedałach i w kokpicie. Drży cały czas - testowałem do 170km/h. Kurcze wysiadłem z auta 30 min temu i dalej ręce mnie bolą :(

 

Przeczytałem cały temat, od czego zacząć? Wyważenie kół? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak autko stało na kołach przez tak długi czas to podejrzewam że masz na oponach wygniecione "placki" i wyważenie może nic nie pomóc.

Najlepszą opcją było by założenie innego kompletu kół na próbę - miałem taki przypadek z takimi kołami i trzeba było kupić nowe opony - nawet na tyle drgania przenosiło na nadwozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności