Skocz do zawartości

Coś nie tak z pompa paliwa


Gość Simek2729

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam mam taki problem.. zeby jechac na benzynie musze miec w baku przynajmniej 30 litrow w baku inaczej nie podaje na listwe wtryskowa.. co to moze byc??

Rozumiem, że paliwomierz na desce nie chce pokazać mniej niż 30 litrów? Zanim kupisz "nową" pompę to wyjmij "starą"i obejrzyj koszyk w którym jest zawieszona. Miałem podobny problem, któregoś razu paliwomierz zatrzymał mi się w okolicach 30 litra i mimo tego że wiedziałem że mam znacznie mniej paliwa nigdy nie pokazywałmniej. Aż do czasu wyjęcia pompy z baku... Zacięcie się pływaka w tej pompie to raczej niemożliwe.

Powód takich wskazań paliwomierza jest banalnie prosty: w naszych - nie ma co ukrywać - prawie pełnoletnich Sintrach dosyć częstą przypadłością jest zasysanie się zbiornika, a co za tym idzie sam zbiornik deformuje się. Deformujące się dno zbiornika napiera na kosz pompy - od dołu, ale próbuje go przekosić. Skutek tego taki, że z czasem przez takie skośne napieranie dna zbiornika koszyk zaczyna się łamać i całą pompa się przekrzywia, a pływak zbyt wcześnie zaczyna opierać się o wypukłe dno i pokazywać że masz jeszcze dużo paliwa.

Jak wyjmiesz pompę z koszykiem to sprawdź, czy takie trzy metalowe pręty nie są wyłamane. Naprawa: wyjmij pompę z koszyka, sklej jakimś trwałym klejem (ja użyłem poxipolu), odczekaj aż stwardnieje i z powrotem do zbiornika. Koszty: 1,5 h pracy, 15 zł poxipol, jedno piwo. ;)

Będę miał więcej czasu wrzucę zdjęcie w którym miejscu pęka koszyk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widać to odkształcenie na zewnątrz? Bo mam podobny problem, paliwko sie kończy, ale wskaźnik nie ;) Jeżdżę przeważnie na gazie, ale szkoda pompy piłować jak jest niski poziom w baku. Wymontować zbiornik będę miał ciężko, bo muszę do kogoś na kanał jechać :/ Jeśli uda ci się jakieś zdjęcie wyszperać, będzie fajnie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego marcinel jak pisalem wczesniej nie o wskaznik chodzi tylko zalalem 40 litrow paliwa i przejechalem 60 km wiec to nie jest wskaznik

Simek2729, ok, niedoczytałem ;)

Przy montażu pompy w zbiornik nie ma możliwości by koszyk z pompą zawisł gdzieś po drodze, jest dociskany sprężynkami do dna zbiornika. Nie wiem jak u ciebie, ale ja musze ściśnąć ok 10 cm cały zestaw koszyka pompy żeby nakrętka chwyciła gwint na zbiorniku.

 

mirekhood, zdjęć nie robiłem przy "naprawie" pompy, ale to odkształcenie możesz zobaczyć patrząc pod zbiornik na szpary pomiędzy zbiornikiem i obejmami (pompę znajdziesz przy lewych tylnych drzwiach nieco przed zawieszeniem wahacza, takie okrągłe wypłaszczenie widoczne od spodu). Miałem kiedyś tak odkształcony że mogłem dłoń na płasko włożyć pomiędzy obejmę a dno zbiornika (pośrodku szerokości zbiornika), długo tak jeździłem. Teraz wrócił do dawnego kształtu, ale prawie od roku jeżdże z niedokręconym korkiem wlewu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, zbiornik sam z czasem wrócił (no, prawie) do swego pierwotnego kształtu. Tyle że staram się albo jeździć z niedokręconym korkiem wlewu, albo po każdej jeździe odkręcam korek na chwilę żeby zbiornik "odsapnął".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności