Skocz do zawartości

Problem z zafirą - brak mocy


Gość miras0011

Rekomendowane odpowiedzi

Gość miras0011

Witam jestem nowy na forum więć jeżeli coś nie tak to przepraszam . Potrzebuję pomocy . Mam zafirke 2004 rok 2.0 DTI silnik Y20DTH przebieg 190 000 km niedawno ja zakupiłem z uszkodzoną pompą paliwa PSG16 dwuwtykowa juz na początek wykosztowałem się na naprawe pompy 1600 pln no ale mam zamiara jezdzić autkiem więc po co narzekać . Zamontowana autko odpaliło pracuje ładnie ale tylko do 2700 - 2800 obrotów dalej się nie wkręca i dymi z rury na niebiesko rury od interkolera miękkie podłaczyłem się do lapka i wyswietla błąd P0243 ELEKTROZAWÓR A PODCIŚNIENIA TURBINY - BRAK SYGNAŁU . Co się dzieje , gdzie szukać przyczyny zawrek podmieniałem co prawda na uzywany ale żadnych zmian nie było . Koledzy prosze o pomoc :-))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

jeśli brak jest sygnału to prawdopodobnie w przewodach zasilających (sterujących) jest gdzieś przerwa. Weź woltomierz i zmierz jakie jest na nim napięcie. Jeśli go brak to zacznij musisz po przewodach dojść aż do sterownika by szukać przyczyny. Pamiętaj również by sprawdzić też czy wszystkie przewody podciśnienia są całe i czy dobrze podłączone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miras0011

Nie posiadam voltomierza ale jak kontrolką patrzyłem to prad jest . A kolego te przewody to idą do sterownika na pompe czy tak ? Dzieki za podpowiedz jutro bede szukał przerwy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

zaworem sterowania turbiny steruje sterownik silnika. Do tego potrzebuje też podciśnienia które dochodzi cienkimi wężykami. Poczytaj/poszukaj o podciśnieniu i zaworkach na forum. Skup się przy szukaniu jak sprawdzić czy zawór w ogóle pracuje i czy pracuje prawidłowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miras0011

dzieki bardzo kolego szukam czytam i juz głowa mi puchnie ale dowiaduje sie bardzo duzo ciekawych i fachwych rzeczy . mysle ze zgłebie ten temat i jutro bede w stanie cos działać . problemem jest tylko to ze jestem za granica i mam ograniczone mozliwosci techniczne ale jak nic nie dam rady pozostanie serwis . pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

temat zaworków i podciśnienia jest bardzo szeroko i powiedziałbym dokładnie opisany ponieważ prędzej czy później każdego to spotyka. Lepiej trochę wiedzieć i samemu w pierwszej kolejności coś zaradzić. Czasem jedzie się do machera z drobnostką a on bierze kupę kasy twierdząc że to byłą bardzo poważna usterka :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdź układ podciśnieniowy, czy wężyki i złączki są całe, czy w wężykach nie ma oleju.

Poczytaj ten temat

http://forum.opel24.com/topic/52689-brak-mocy-2700-obr/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miras0011

dzieki ogromne kolego za wskazanie materiału do mojego tematu bo jak dotą zafirka nie pracuje jak powinna jutro bede sprawdzał ten temat dzieki bardzo jak uda sie uruchomic autko napisze raz jeszcze dzieki i pozdro miras

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam no niestety zafirka nadal nie jezdzi widocznie moje zdolności jako elektro - mechanika są zbyt ubogie . Po niedzieli oddaję autko do warsztatu bede informował o postepach i ew awariach . pozdrao miłego wekkendu - Miras

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności