Skocz do zawartości

CORSA C 1.0 kontrolka oleju...


Gość AV3R

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam dość młodą bo z 2004 roku corse C silnik 1.0

 

Kupiona w lutym od pierwszego właściciela, 140000km, założona roczna instalacja gazowa

 

Ostatnio zaczął pojawiać się problem i kilka dziwnych oznak:

 

-dość głośno chodził (jak diesel)

-lekko klekotał

-po odpaleniu obroty przez chwilke były ponad 1000-1100 i spadały na stałe do 600-700

-na luzie swieciła mu kontorlka oleju, wystarczyło ruszyć i po 2-3s gasła,

ale gdy tylko autko zostało zrzucone na luz nawet w czasie jazdy momentalnie znów się swieciła..

-dało się wyczuć lekki spadek mocy i ewidentnie chodził w czasie jazdy dużo głośniej

 

odwiedziłem mojego zaprzyjaźnionego mechanik, na początek sprawdziliśmy swiece i tu była pierwsza awaria gdyz 2 z 3 były całkiem do du*y

po wymianie większość oznak znikła, autko jeździ o wiele lepiej

 

lecz nadal obroty są niskie i świeci kontrolka oleju!

 

Czy ktoś ma pomysł co to może potencjalnie być??

 

ps: olej i filtr był wymieniony w kwietniu 10w40 z tych lepszych. nie ma różnicy czy jeździ na lpg czy benzynie, z silniki nigdzie olej nie wycieka więc raczej uszczelka odpada.

 

 

nie chce też jeździć i na darmo pakować kase u mechanika w części dlatego proszę o pomoc :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mechanika na pomiar ciśnienia oleju i to jak najszybciej ( być moze nawala tylko czujnik ale to najbardziej optymistyczna wersja )

Szykuj sie na wydatki .

Edytowane przez marco84

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Wymień czujnik ciśnienia oleju - zrobisz to sam, zapłacisz grosze za nowy. W CC 1.0 lepiej nalać więcej oleju tak na 3/4 bagnetu bo olej dociska tam napinacze łańcucha rozrządu a z nim w CC 1.0 jak wiesz bywa mało zabawnie. Własnie luzy na napinaczach i prowadnicach mogą dać takie odgłosy pracy silnika jak dieslach. Ogólnie CC 1.0 można rozpoznać po dźwięku z zamkniętymi oczami. Oczywiście rozrząd teoretycznie nie podlega wymianie ale Opel pisze, że jakby coś to należy to zrobić (czyli odpowiedzialność spada na Ciebie nie na nich). Spadek obrotów u mnie po odpaleniu występuje po jakiejś ponad minucie bez ruchania na postoju i nigdy na to nie narzekałem bo wtedy wg mnie pracuje tak jak powinien. Sprawdź stan EGR, wg mnie on też wpływa u Ciebie na spadek mocy. Ewentualnie poczytaj o zaślepianiu EGR to doda trochę mocy za niewielki wzrost spalania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki co autko po wymianie tych swiec poprawiło się w jeździe i dzwięku. jedynie martwi mnie ta kontrolka od oleju.

Zastanawiałem się też czy winą może być za rzadki olej czyli w tym momencie wlałem 10w40, a nie wiem jaki był wcześniej czy 10 czy 15..

myśle, że narazie podjade do mechanika na badanie ciśnienia i zobacze co on na to powie .;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zastanawiałem się też czy winą może być za rzadki olej czyli w tym momencie wlałem 10w40, a nie wiem jaki był wcześniej czy 10 czy 15..
10w40 napewno nie jest za rzadkim olejem do tego auta .

Kontrolka oleju świeci bo albo jest uszkodzony czujnik albo za słabe cisnienie oleju .

Jak w ogóle sprawa ma sie z poziomem oleju ? To zbadaj na początek .

Ta głosna praca , klekotanie nic dobrego nie wrózy .

Zrób tak ; najpierw sprawdź poziom oleju , jesli jest ok wymień czujnik ( 25 zł ) .Nie bedzie poprawy , do mechanika .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej sprawdzam często i jest ponad połowa, ostatnio nawet troszkę dolałem prawie pod max.

byłem dzis i na jutro mam pomiar ciśnienia, przy okazji sprawdzą co ewentualnie tam sie da jeszcze ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wyszło szydło z worka..

 

Pomiar ciśnienia wykazał wszystko i nic, a mianowicie.

przy tym silniku 1.0 obroty powinny być ok 900 i ciśnienie 1,5 bara

u mnie jest 500-600 obrotów i 0,4-0,5 bara.

 

diagnoza jak to powiedział mi gość jest ciężka, bo może to być pompa, mogą być panewki, pierścienie a nawet korbowód.

większość wie jakie to koszta ;p

 

oddałem go dziś do znajomego mechanika no i zobaczymy jak sprawa się zakończy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Gość grzegorz2k

Witam wszystkich serdecznie.

pozwiliłem sobie podpiąć się pod temat z racji tego,że od 2 dni jestem posiadaczem corsy c 1.0 2004r.

Szanowni członkowie forum mój problem jest następujący i bardzo proszę o odpowiedź gdyż według ustawy mam jeszczy kilka dnia na zwrot samochodu dla sprzedającego.

Uruchomienie na zimno wszystko ok. Urochominie na ciepło po przejechaniu około 20km wygląda następująca(temperatura pracy optymalna). Bez dodawania gazu, przekręcam kluczyk samochód uruchamia się bez problemu ale nie gaśnie kontorlka oleju i słychać zawory, lekkie dodanie gazu zawory cichną kontrolka gaśnie i już więcej się nie zapala do czasu zgaszenia samochodu na minimum 5 minut i ponowny start. Zgaszenie i ponowne uruchomonienie po przygazowaniu nie powoduje zawiecenia kontrolki, chyba, że odczekam około 5 minut. Występuje to tylko na ciepłym silniku po uruchomieniu po dłuższej przerwie. Samochód stał około 1,5 miesiąca, olej wymieniany około 10 tys km temu. Czy to świadczy o poważniej usterce silnika czy może wystarczy jakiś prosty zabieg alby usunąć ten problem. Bardzo proszę o pomoc. Stan licznika 104tyś, obecny olej castrol 5w-40, 3/4 poziomu.

Edytowane przez grzegorz2k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności