Skocz do zawartości

Meriva nie pokazuje temperatury silnika


Gość andrzejwr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, zacznę może od początku, a mianowicie jakieś 2 tygodnie oddałem auto do mechanika problem był z 4 cylindrem (wypadanie zapłonu) w sobote odebrałem samochód, silnik chodzi bez zarzutu z jednym ale, przestał mi zegar wskazywać temperature silnika, oprócz tego przestała chłodzić klima, mechanik u którego było auto rozkłada ręce, twierdzi że czujniki są wporządku sprawdzał auto na komputerze tam temperature pokazuje, dodam że po uruchomieniu silnika wentylator chłodnicy pracuje na wolniutkich obrotach (według mnie niepowinien się krecić), ale jak auto sie zagrzeje to wentylator pracjue normalnie. Mechanik ma mnie umówić z autoelektrykiem, ale może ktoś na forum mógłby pomóc, albo nakierowć na jakiś trop. Zgóry wielkie dzięki za odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście mechanik podłączył czujnik temperatury ?

 

Patrzyłeś pod maską czy nie ma nigdzie latających kabelków ?

 

Czasem jest tak, że po mechanikach trzeba trochę popoprawiać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

przestał mi zegar wskazywać temperature silnika, oprócz tego przestała chłodzić klima, mechanik u którego było auto rozkłada ręce, twierdzi że czujniki są wporządku sprawdzał auto na komputerze tam temperature pokazuje, dodam że po uruchomieniu silnika wentylator chłodnicy pracuje na wolniutkich obrotach (według mnie niepowinien się krecić), ale jak auto sie zagrzeje to wentylator pracjue normalnie.

Przede wszystkim zmień mechanika bo wg mnie to ''partacz''(trochę dużo tych usterek po odb.auta)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu Ty się zastanawiasz czemu cos nie działa - jedz tam zarządaj narawy uszkodzeń - oddałeś auto sprawne a masz uszkodzone - masz jakiś paragon?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego wychodzę z założenia że zawsze auto serwisuje w nieautoryzowanych serwisach typu Q-service - zawsze żądam fakturę może jest troche drożej ale....coś za coś - jednocześnie budując historię samochodu - przy sprzedaży samochodu to sie przyda

Edytowane przez gardi1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mili, fakturka za naprawe jest , jak pisałem wyżej mechanik ma mnie umówić z autoelektrykiem który współpracuje z tym warsztatem ma mi to zrobić gratis. Chciałem tylko aby ktoś naprowadził na jakiś konkretny trop, mogło by to troche pomóc w diagnozie. Czujniki temp napewno podpięte bo program diagnostyczny odczytuje temperature.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności