Skocz do zawartości

Corsa D - dźwięki z okolic kokpitu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Dotyczy
CORSA D 1.4 A14XEL
prod. 2011
Mam problem z lokalizacją i ustaleniem źródła pewnego dźwięku słyszalnego z kabiny auta. (w załączniku plik z nagraniem) Na postoju przy pracującym silniku tego dźwięku nie słychać.
Ten dźwięk jest słyszalny tylko, gdy auto jest w ruchu bez względu na to czy silnik jest zimny czy rozgrzany i pojawia się w przedziale obrotów silnika 1800 - 2000. Wydobywa się z okolic kokpitu, raczej w dolnej części pod kierownicą, gdy zmienię bieg np. na 3,4,5 i po chwili puszczę pedał gazu. Po ponownym naciśnięciu pedału przyśpieszenia dźwięk ten jakby ustaje.
Trudno nadać nazwę temu dźwiękowi, przypomina:
brzęczenie, cykanie, rżenie, rezonans, dźwięk jakby "iskrzenia"
Przypuszczalnie skąd ten dźwięk może pochodzić i jak mogę go usunąć ?
Pozdrawiam

Dźwięk Corsa D.mp3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To chyba jakiś przekaźnik terkocze.

Witam po przerwie. Jeśli przekaźnik terkocze, to jaki i gdzie go szukać? I w ogóle jakie przekaźniki są zamontowane we wnętrzu auta w kabinie. Wiem o przekażnikach w skrzynce bezpiecznikowej usytuowanej przy akumulatorze, ale stamtąd raczej nie byłoby odgłosu przekaźnika słychać (tak myśle)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nowe auto i mało kto rozmontowywał je na części pierwsze. :-)

Zwykle jakieś przekaźniki są poza główną skrzynką np pompki paliwa.

Będziesz chyba musiał osobiście dostać się pod tapicerkę aby sprawdzić co brzęczy.

(może to coś od sterowania nawiewem)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi w ręke taki rysunek 2 przekaźników oznaczonych jako K1,K2 (załączam rysunek) .Chyba są też w kabinie, czy mogą być przypuszczalnie sprawcą brzęczenia?

Jeszcze raz nagrany dźwiek znacznie dłuższy

K1, K2 - Heating element (obwody grzania).pdf

Dźwięk Corsa D brzęczenie - rezonans 01.mp3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zabrałem się po raz kolejny do poszukiwań. Zanim jednak odkręciłem puszkę BCM zauważyłem, że dźwięk wydobywa się chyba z okolic pedału gazu, może nawet z jego wnętrza. Jest on przykręcony chyba na 2 lub 3 śrubki torx.. Moje pytanie czy bez problemu mogę go odkręcić bez obawy, że coś zepsuję? I co znajduje się we wnętrzu w tej kwadratowej puszce tworzącej całość z pedałem gazu? Czy jest tam coś, co może generować taki dźwięk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności