Skocz do zawartości

Moduł happylightshow, info wypalanie dpf, doświetlanie zakrętów, światła do jazdy dziennej, follow me home, door to door, lead me to the car


Gość popencjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość popencjusz

Właśnie dziś jestem pierwszy dzień po testach modułu zainstalowanego w signum mojej Żony. Po niewielkich problemach z montażem, spowodowanych faktem iż mam duże palce a element jest dość mały, moduł znalazł się na miejscu. Wcześniej jednak, został on przeze mnie skonfigurowany zgodnie z instrukcją. Z funkcji które sobie włączyłem to bajer - OPC scan (wszystkie wskazówki po zapłonie lecą max w prawo i później wracają na swoje miejsce), zapalanie wybranych świateł przód i tył z kluczyka (po dwukrotnym kliknięciu) co sprawiło że nie muszę iść do i z auta wieczorem po ciemku, poprawne działanie funkcji AUTO w światłach (ustawiłem sobie tylko mijania z przodu - oszczędność żarówek, poziomowania xenonów AFL i płynu do spryskiwaczy) no i co chyba jest najbardziej funkcjonalne - info o rozpoczętym procesie wypalania DPF (mrugająca kontrolka świec). Oczywiście moduł ma dużo więcej funkcji. Zainteresowanych odsyłam do źródła (link podany powyżej). Niestety soft do astry pojawi się dopiero po nowym roku. Będę Was na bieżąco informował o nowościach w temacie.

PS. jak zostaną wprowadzone pewne poprawki na forum dla porządku scalę odpowiedzi :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość popencjusz

Dziś rano poraz pierwszy po zainstalowaniu modułu w signum wypalał mi się dpf. Piękna sprawa! :-) Kontrola od świec w trakcie tego procesu mruga z częstotliwością co 1sek.

Dla zainteresowanych modułem do astry H (prawdopodobnie i zafiry 8) ) :

Trwaja też prace nad dodatkową funkcją: cykliczne wyświetlanie temp silnika na liczniku od km (przyjęto takie rozwiązanie z uwagi na ograniczenia sprzętowe).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość popencjusz

Właśnie przed chwilą otrzymałem pierwszą wersję testową oprogramowania do astry H. Jutro po pracy ruszam na testy. Dla zainteresowanych zdam relację :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jgrzegorz

Właśnie przed chwilą otrzymałem pierwszą wersję testową oprogramowania do astry H. Jutro po pracy ruszam na testy. Dla zainteresowanych zdam relację :-)

I jak wygląda sytuacja??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

No i w końcu. Pierwsza wersja do astry H gotowa, sprawdzona i działa! :-)

Dostępne na dziś funkcje do astry H:

OPC Scan (ruch wskazówek jak w OPC), zamykanie drzwi po ruszeniu, światła do jazdy dziennej (mijania/halogeny), funkcja oświetlenia (światła do wyboru) drogi z auta do domu po kliknięciu kluczykiem. Analogicznie funkcja doświetlania drogi z domu do auta (dowolne światła). Do wyboru jest też animacja światłami po kliknięciu kluczykiem. Nie mam dpf w astrze więc nie sprawdzę ale pewnie też działa skoro w vectra c działało. Czekamy jeszcze na wyświetlenie temperatury na liczniku km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jgrzegorz

Oprócz OPC Scan,te wszystki funkcję mam nastawione op-comem,animacja mnie osobiście nie interesuje.Ale dlaczego to piszę: mieszkam juz pare lat w Czeskiej Republice i tutaj jeden manik wymyślił moduł (mam go w samochodzie),który się podpina do gniazda diagnostycznego i po aktywacji pokazuje nastepujące informacje.

-temperatura płynu chłodzącego, temperatura silnika może być opcjonalnie wyświetlana na wyświetlaczu lub na liczniku przejechanych

kilomertrów,

-zasilanie,

-w % stan naładowania akumulatora,

-zawartość zbiornika paliwa,

-ciśnienie powietrza, ciśnienie w kolektorze i odchylenia cisnienia turbosprężarki w porównaniu do wymaganego ciśnienia napełniania

-stan regeneracji filtra DPF, temperatury spalin, a także informacje statystyczne na temat poprzedniej regeneracji filtra

-okno parkowania mierzące odległość od przeszkody,pokazane liczbowo i pół-graficznie

-okno zewnętrznego sygnału wideo,

-zwiększenie szybkości zrobienia głośniej radia z kierownicy,

-zamykanie i otwieranie okien po nacisnięciu klucza z mozliwością ustawienia szerokości otwarcia i zamknięcia,

-oświetlenie drogi do domu od 10-150 sekund,

-wyświetlenie temperatury zagrzania i ewentualnego przegrzania silnika.

 

Mozliwe ze o czymś zapomniałem ale są to bardzo pomocne informacje. Niestety ta kostka nieumi po polsku,tylko po czesku,słowacku,niemiecku,angielsku i hiszpańsku. Aha pracuje tylko z wyświetlaczem GID albo CID.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Wiem o czym Piszesz ale tamten moduł kosztuje ok 600 zł (o ile się nie mylę). Wiadomo inna cena bo zbudowany na innej platformie i na innej szynie. Nie wszystkie funkcje da się aktywować opcomem, no i nie każdy ma opcoma :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jgrzegorz

To nie wiem ile kosztuje,dlatego ze go dostałem gratis,ale za te informacje ,które mi dostarcza zapłacił bym te pieniądze.Ja nie twierdzę ze wszystkie funkje mazna aktywować w kazdym samochodzie,ale ja miałem to szczęście ze u mnie wszystko się udało. Op-com kupiłem za pare złotych.

Edytowane przez jgrzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności