Skocz do zawartości

Sterownik (komputer) silnika


Gość Krk1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę o informacje odnośnie wymiany sterownika silnika. Przeszperałem już cały internet, obdzwoniłem kilku elektromechaników, i nie uzyskałem konkretnej odpowiedzi. Mianowicie przed kupnem sterownika chciałem się dowiedzieć czy najlepiej jest kupić cały komplet: IMO(pestka z kluczyka i nakładka na zapłon)+ECU, lub sam ECU (oczywiście o tych samych symbolach) i dać do przesterowania.

Problem tkwi w cenie :-) Komplet IMO+ECU to koszt min 200zł, samo ECU to ok 50zł + przelogowanie ok 50zł. Druga opcja mnie trochę nie pokoi, ponieważ czytając różne posty w większości z nich była mowa o kodach IMO od nowo przekładanego ECU, i że bez nich ani rusz z logowaniem do auta pod stare IMO. Jest możliwa taka operacja bez tych kodów?? Nie chcę się pchać w dodatkowe koszta, dlatego proszę was o pomoc.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie wymieniłem komputer + imo. Zestaw zakupiłem nie do 1.4 16V, tylko do 1.6 16V od Vectry B. Odpala, nie muli przy przyspieszaniu. Ogólnie ok poza wolnymi obrotami. Czasem ma chwile załamania i tak jakby schodził poniżej 600 obr, ale tak na chwilę, i za sekundę znów wraca do normalnego poziomu. Mój stary komputer to 16202329, a teraz jest wrzucony 16202319. Nie sprawdzałem błedów na komputerze.

Jak myślicie jeździć, czy oddać i szukać zestawu z numerem dokładnie takim jak mam obecnie??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sterownik o takich samych numerach od 1.4 16v Po podłączeniu do kompa wyrzuca błędy P1640 i P0200 Już nie wiem gdzie szukać przyczyny gaśnięcia na benzynie. Jakieś pomysły (pompa paliwa, redoktor ciśnienia paliwa). Jeśli powtarza się błąd sterownika na nowo założonym to czy on jest rówież uwalony czy stary sterownik jest ok a przyczyna gasnięcia na benzynie tkwi gdzie indziej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy były zczytywane na benzynie. Zrobiłem jeszcze małą regeneracje wtrysków. Zalałem benzynki 98 i dodałem specyfik do czyszczenia ( Liqui Moly) i przejechałem na benzynie kilkadziesiąt kilometrów. Od tamtego momentu samochód zaczoł równiej pracować no i odpala na benzynie. Jak będe miał dostęp do komputera, to zczytam jeszcze raz błedy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności