Skocz do zawartości

Jak nagrać płytę z MP3 CD70 NAVI


Gość gabriel81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Szukałem czegoś na temat nagrywania płyt CD z MP3 żeby odtwarzało bez problemu. Otóż nie znalazłem informacji które by dały odpowiedź na moje pytanie. Nagrywałem już różnymi prędkościami przeważnie na płytach CD-RW ok 8X lub nawet 4X i jedna płytę CD na 10 X. Wynikiem tego było to że jedna płyta CD nagrana 10 X prędkością odtwarza MP3 ale to zależy kiedy, raz działa raz nie, to samo z CD-RW. Słyszałem że do MP3 lepiej stosować płyty CD niż CD-RW ale nie wiem na ile to jest prawda.

 

Pytanie mam takie:

 

1. Czy ktoś znalazł odpowiednią płytę CD ( markę ) i prędkość nagrywania ?

2. Czy ktoś wie jakim najlepiej programem nagrywać płytę CD ?

3. Czy potrzebna do tego jakaś specyficzna nagrywarka ? używam nagrywarki w laptopie z 2012 roku, z nagrywaniem DVD i CD

 

Pozdrawiam

 

P.S. Proszę o wyrozumiałość jeśli powieliłem temat i ewentualnie przerzucenie go do innego działo jeśli coś nie tak

 

:gwizd:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

2. Czy ktoś wie jakim najlepiej programem nagrywać płytę CD ?

Ostatnio też mordowałem programy do nagrywania bo obcinało mi połowę głośności, Okazało się że Nero jest wciąż niezawodny.

 

Co do samego odtwarzania to może sam laser już zaczyna niedomagać (na forum w gotowych poradnikach znajdziesz poradnik jak wymienić samodzielnie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu dużo nagrywałem na płytach CD - Sony na różny sprzęt domowy i car-audio i nigdy nie było błędu, Varbatimy, Platinum itp nie dawały tam rady, że o marketowych płytach nie wspomnę.

 

Jedyny problem w tym taki, że CD już prawie są w sklepach niedostępne :-(

Prędkość nagrywania zazwyczaj x8 góra x16 oczywiście jak zawsze nero i pierwsza lepsza nagrywarka

Edytowane przez timig

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagrywałem na różnych płytkach również no-name na zwykłej nagrywarce, pod nero bez problemów

jedynie co to problem z polskimi znakami oraz kwestia folderów się pojawił. nagrywałem na niskiej prędkości 8x...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EUREKA !!!!

 

Znalazłem już odpowiedź na moje pytanie. Otóż kupiłem w Kauflandzie płyty CD "Omega" i nagrałem je w domu na NERO 12 na 8X i śmiga jak trzeba a jedna płytka to był koszt ...... 69 gr i widać że to nie musi być wcale Verbatim czy jakaś inna "markowa" płyta. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

używam ashampo burning studio 2013, nagrywarka blueray w laptopie nie wiem jakiej firmy, CD co podejdzie pod rękę, były maxell, tdk, verbatim, sony i jakies no-name, cd-rw tez były, verbatim, tdk i chyba emtec, prędkość nagrywania full, cd - x24, cd-rw - x4 lub x8. Nie było nigdy problemów z mp3. Bardzo rzadko się zdarzało że kawałek dochodził do połowy i przeskakiwało na kolejny.

Co do nawigacji, tam niestety działają jedynie verbatim nagrywane x2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności