Skocz do zawartości

Irytujący szum od strony drzwi kierowcy


Gość olomonolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Podczas jazdy od prędkości ok. 50 km/h (Opel Agila A) zaczynam słyszeć pojedyńcze szumy dochodzące z lewych przednich drzwi na wysokości lusterka.

Narasta on i tak od 80 km/h jest już ciągły (zależy od aury jeżeli jest wietrzna to szybciej).

Słychać go przy zamkniętej szybie i w miarę otwierania staje się mniej słyszalny ze względu na szum od otwartego okna.

Od prawych drzwi nie dochodzą żadne odgłosy.

Jako że lustro zewnętrzne było uszkodzone wymieniłem na nowe ale szum nie zniknął.

Dołożyłem drugą uszczelkę myśląc że może gdzieś jest szpara, lustro niby dobrze dociśniete do karoserii ale bez zmian.

Charakterystyka tego szumu jest specyficzna dla powierza wpadającego między ostre krawędzie

bardziej przypomina szelest (dałbym mu ok. 1KHz) niż gwizd czy huczenie.

Potrafi się on pojawić nawet podczas postoju gdy wiatr gwałtownie zawieje.

Plastikowe obicie drzwi wewnątrz po bokach uszczelniłem gąbką (oryginalnie tego nie ma).

Uszczelki szyb, na drzwiach i wokół włazu wydają się być dobre (te ostatnie posmarowane smarem silikonowym robią jego odbicie na blachach

po zamknieciu drzw) i przylegaja.

Listwa boczna przyklejona na silikonie niby jest drobna szparka ale na prawych drzwiach jest tak samo a tam jest cisza.

Dziur w drzwiach nie ma.

Wszystko wskazuje mi na lusterko bo dmuchając na niego powietrzem z odkurzacza na postoju przy wyłaczonym silniku zacząłem słyszeć

delikatnie ten charakterystyczny szelest.

 

Już nic nie rozumiem z tego.

Miał ktoś takie szumy od drzwi?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie szumy,gwizdy powstają po kolizjach(uderzeniach w drzwi).Nawet po dobrej blacharce i lakierowaniu nigdy nie są w stanie powrócić do pierwotnego stanu.Często się z tym spotykam tzn.z klientami,którzy się skarżą na takie problemy.

Drzwi,albo słupek były kiedyś malowane?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie szumy,gwizdy powstają po kolizjach(uderzeniach w drzwi).Nawet po dobrej blacharce i lakierowaniu nigdy nie są w stanie powrócić do pierwotnego stanu.Często się z tym spotykam tzn.z klientami,którzy się skarżą na takie problemy.

Drzwi,albo słupek były kiedyś malowane?

Z przodu przy zawiasach słupek przedni był malowany.

Czyli jednak szum może pochodzić od wlatującego powietrza na styku krawędzi drzwi i budy a nie przy lusterku.

Dzięki za ukierunkowanie poszukiwań.

Co z tego wyjdzie dam znać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbuj kolego doginać drzwi na siłę,bo możesz narobić więcej szkody niż pożytku.

Problem rozwiązany.

Szpara pod lusterkiem wypełniona pianką poliuretanową.

Szum ucichł, czasem jeszcze go delikatnie słychać z za szyby ale dopiero przy większych prędkościach a i wtedy jego poziom jest już akceptowalny.

Pewnie coś z drzwiami musiało być robione i mimo że lustrko jest dokręcone na maxa to nie przylega idealnie do blachy.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności