Skocz do zawartości

Uszkodzony przełącznik lusterek Astra G


Gość siwuch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, to mój pierwszy post i jako że wszedłem w posiadanie Asterki to teraz będę tutaj stałym bywalcem :-).

 

Chciałbym poprosić o pomoc w kwestii uszkodzonego przełącznika lusterek elektrycznych - mam na myśli takie coś:

pic02j.jpg

 

Rzecz w tym, że działa na 50% - tzn. mogę regulować lusterka w poziomie (lewo, prawo) ale w pionie już nie działa. O tyle to dziwne, że nie działa zarówno w górę jak i w dół. Oba lusterka mają ten sam objaw więc podejrzewam że to raczej coś w okolicach tego przełącznika (jeszcze nie miałem okazji tego rozebrać). Chciałem zapytać czy poza przełącznikiem oraz silniczkami no i oczywiście okablowaniem, czy jest po drodze jakiś element który mógłby być winowajcą takiego stanu rzeczy?

 

Przy okazji na zaś proszę o info jak takie elektrycznie sterowane lusterko jest zbudowane, tzn czy ma dwa silniczki - pion i poziom czy to może jakiś sprytny mechanizm z jednym silniczkiem jest?

 

Pozdrawiam,

Leszek

Edytowane przez siwuch

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Aby ustalić winowajce to niezbędny jest miernik najlepiej cyfrowy, sprawne posługiwanie się nim i trochę umiejętności czytania schematów.

Silniczki są po dwa w lusterku i sterowanie odbywa się przez zmian biegunów ich zasilania.

Bezpiecznik jest jeden wspólny więc jak coś z nim nie tak to nie będzie żadnej regulacji.

Według mnie wymiana przełącznika rozwiąże problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czasami nie łapie wcale ale chwilkę się pomecze i zaczyna dzialać. Zamiast się bawić lepiej podmienić ze sprawnym i zobaczyc czy przyłącznik jest winny czy może cos innego. Jak przełącznik to koszt na allegro - 80 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzięki za odpowiedzi. Poszukam coś na allegro, ostatnio znalazłem taki przełącznik za 30pln ale uciekł bo ktoś już kupił.

BTW, czy przełącznik z astry 1 podejdzie? Na allegro można taki dostać za 9pln :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy silniczki działają (słychać je) gdy powinny pracować w pionie?

u mnie silniczek było słychać ale nie chciało się przesuwać a powód był banalny - nie zapięty prawidłowo wkład lusterka (są tam 3 bolce a udało mi się poprawnie założyć tylko na 2)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Zabrałem się dziś za to, wyjąłem wtyczkę z auta, rozebrałem i z braku odpowiedniej chemii ordynarnie paluchami wytarłem styki - działa, trzeba mocno naciskać ale działa więc przynajmniej wiem, że to przełącznik. Na allegro znalazłem taki preparat za 13pln

1372534423_Contact%20Cleaner.jpeg

Czy jest to coś warte? Konkurencja za taką wielkość chce 40pln.

Apropos konserwacji styków: zauważyłem że ruchome elementy posmarowane są czymś gęstym. Po wyczyszczeniu takiej płytki drukowanej, czym powinienem zabezpieczyć styki? Czy w ogóle powinienem? I jeśli tak to tylko te ruchome czy wszystkie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności