Skocz do zawartości

Błąd 040952 Astra h 1,7 dtr


Gość Bonus

Rekomendowane odpowiedzi

Wtam mam mały kłopot z astrą tzn dziś sprawdzałem kombinacją hamulec gaz błędy wyskoczył jeden 040952. Rozszyfrowałem z wujkiem google ze to coś z zaworem EGR. Teraz moje pytanie brzmi czy gdy podepnę auto pod OP-coma to dowiem sie coś więcej o błędzie bardziej dokładnie. Dodam też ze astra ma problem z samoczynnym wypalaniem się DPF.
I jeszcze takie jedno moje pytanie czy mógłby ktoś z was kto ma ten sam silnik (1,7 DTR 125 KM 2009 r) podać mi numer jaki ma na bagnecie bo cos wygaje mi się ze posiadam bagnet nie do tego silnika, kolega ma ten sam model, silnik, ma astre od nowości i podobny rok a ma całkiem inny bagnet . Za odpowiedzi z góry dziękuje i pozdrawiam .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. To forum działa. Tylko jak ktoś zadaje tendencyjne pytania to innym nie chcę się na nie odpowiadać. Poszukaj trochę zanim zaczniesz pisać. Opcom i inne takie programy służą do tego by wyjaśnić co się dzieje. Nie zawsze jednak błąd wyświetlony na komputerze oznacza usterkę na tym elemencie. Co to znaczy? To znaczy że na taki błąd składają się też inne podzespoły. Odczyt błędu pomaga Ci wskazać gdzie szukać przyczyny, tj. które elementy odpowiedzialne za ten stan rzeczy należy sprawdzić. Co do bagnetu to proponuję telefon do serwisu i po nr VIN dobierzesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro jak będę w pracy i znajdę chwilę to Ci to dokładnie rozszyfruję .. podam Ci również numer bagnetu .. ale nie obiecuję, wszystko zalezy od czasu; podaj VIN lub numer silnika .. masz na naklejce na przedniej pokrywie paska rozrządu

Edytowane przez grzes08

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EGR valve EGR lift sensor plausibility P0409 52

błąd mówi dokładnie to co powyżej .. z mojego .. zensor daje niewłaści, niemożliwe wartości .. prawdopodbnie padł czujnik położenia w samym zaworze .. i tu niestety mamy zawór do wymiany .. byc może wystarczyłoby (jezeli dostaniesz jakąś używkę) wymienic cewkę. Przeczyszczenie zaworu może pomóc .. ale jezeli nie, to raczej sam czujnik

co do bagnetu:

8980145634 - od ok. 2007-04

8980145635 - od ok. 2008-06

 

natomiast nie wiem z jakiego okresu masz auto .. może była jeszcze jakaś zmiana, ale musiałbyś podac VIN lub datę produkcji .. albo podaj numer, który masz na bagnecie a ja sprawdze sobie czy masz własciwy .. tak będzie dla mnie najłatwiej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w EGR jest czujnik położenia??? W moim 1.9 cdti nie ma. Zwykła cewka. Odczyt położenia odbywa się wg na podstawie zmiany indukcyjności samej cewki pod wpływem przemieszczania się w niej rdzenia. Po odpowiednim przeskalowaniu przez układ całkujący (o ile pamiętam) na wyjściu uzyskuje się napięcie. Zmiana położenia = zmiana napięcia.

Edytowane przez popencjusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze .. źle się wyraziłem .. chodzi o sygnał zwrotny .. i tak jak napisałeś zmiana napięcia .. ona jest poza zakresem .. mówiąc o czujniku nie mówiłem o fizycznej częsci tylko o sygnale zwrotnym w postaci zmiany napiecia . Czy to nie to samo .. ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tak dlatego ponieważ wywnioskowałem to z obserwacji budowy samego EGR. Może miałeś w ręku inny typ - wyposazony w coś takiego. Sam z ciekawości tak napisałem.

Edytowane przez popencjusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności