Skocz do zawartości

Gość gabriel81

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki Gawlak

 

Oczywiście wziąłem to pod uwagę, poziom był do tej górnej kreski. na początku zrobiłem test wysysając strzykawką płyn tak żeby zobaczyć jaka będzie reakcja przy rzeczywiście zbyt małym poziomie płynu w chłodnicy. Próbuje metodą prób i błędów. Po wyciągnięciu płynu ze zbiorniczka, automatycznie po kilku sekundach od włączenia zapłonu pokazywał się właśnie komunikat o niskim poziomie płynu chłodzącego. Wniosek jest taki - czujnik działa. Ale jak kolega wspomniał może się pewnie wieszać pływak. Dolałem trochę więcej żeby było ponad ta kreskę. Jeśli problem będzie się powtarzał to zrobię znowu to samo, płyn wyciągnę i trzeba będzie przejrzeć czujnik. Ogólnie sprawę można zignorować ale taki komunikat może być 10 razy fałszywy a raz niech będzie prawdziwy i można kłopot dla silnika zrobić.Dodatkowo sprawdzenie miernikiem powinno pomóc. Sądzę jednak na chłopski rozum, że gdyby to był walnięty czujnik w sensie że w ogóle nie działa to komunikat by występował jeden po drugim a nie raz na 30 minut.

 

Dzięki wielkie. dam znać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety

 

Nic nie pomogło dolanie płynu i nadal się pojawia ten komunikat. Teraz muszę sprawdzić ten pływak tylko nie wiem jak się za to zabrać. Na pewno trzeba będzie wyciągnąć znowu płyn i odłączyć przewód od czujnika. Może jakaś instrukcja kogoś kto już się za to brał ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam plywak moze sie zawieszac

pisalem o tym ale po co czytac

A jak mistrzu ten pływak się zawieszać może ? czy to jest kwestia wymiany czujnika czy da się ten pływak naprawić. nie chcę tam nic urwać i nie za bardzo wiem jak ten czujnik wyciągnąć. ten komunikat się pojawia dość rzadko, 1-2 raz dziennie, albo od razu po odpaleniu albo po jakimś czasie np pół godziny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest syf w zbiorniku to moze sie przyhaczyc

wtedy czujnik dostaje zly sygnal poziomu

 

trzeba to jakos przeplukac

nalot usunac

ja robilem to drobnym zwirkiem (jak do akwarium)

demontowalem zbiornik

zwirek woda plus plyn do garow

zaslepialem wloty i robilem sobie grzechotke

zbiornik wygladaj w srodku jak nowy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

niestety po wskazówkach Twoich dalej to samo, zrobiłem tak jak mówiłeś, owszem zbiorniczek jest teraz czystszy i niby było ok ale wraz się pojawia ten komunikat. Teraz mam pytanie, jak sprawdzić czujnik? mam miernik ale nie wiem jak to spradzić czy działa. a może jest pływak juz spieprzony i należy wymienić zbiorniczek na nowy ? wkurza ten komunikat :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sie wlacza komunikat to patrzysz co sie dzieje w zbiorniku ??

ile jest wtedy plynu ??

 

ciezko bedzie go sprawdzic jak raz dziala raz nie

masz kogos do podmiany czujnika ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sie wlacza komunikat to patrzysz co sie dzieje w zbiorniku ??

ile jest wtedy plynu ??

 

ciezko bedzie go sprawdzic jak raz dziala raz nie

masz kogos do podmiany czujnika ??

Nie sprawdzam, ciężko gdzieś znaleźć czujnik ot tak żeby ktoś pożyczył, chyba będę musiał go poprostu zakupić, a potem ewentualnie nowy zbiorniczek

 

wkurza to

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze popatrz na zbiornik jak sie zapala

moze plyn opada i wtedy sie wlacza komunikat (co jest normalne)

dolej plynu ciut wiecej niz wymagane do zgrzewu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności