Skocz do zawartości

Corsa C nowa maglownica


Gość WojtekPGNOPEL

Rekomendowane odpowiedzi

Gość właściciel Corsy C

Witam!

Podłączę się do tematu, niedawno również wymieniłem maglownicę w swojej corsie c, z uwagi,że orginalnej nie mogłem dostać kupiłem przekładnię marki bergman nie specjalnie droga, raptem 230 złotych,alę muszę przyznać,że pasuje idealnie i jak narazie przejechałem około 500 kilometrów i jest ok. Starą postaram się zregenerować,chociaż stara to zapewne nie orginał bo nie TRW tylko DELPHI.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Trzeba było regenerować fabryczną, bo ten z nazwy niemiecko brzmiący chińczyk nie wiadomo ile pojeździ. Moim zdaniem Delphi też szły na pierwszy montaż, chociaż u mnie w krajówce 2004 była TRW.

U mnie właśnie w przyszłym tygodniu będzie wymieniana drugi raz maglownica. Poprzednim razem wsadziłem zamiennik Generali Ricambi, teraz wracam do oryginalnej, która leżała w garażu - regeneracja 250zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel wysyła do firmy pod Krakowem. Adres mogę ustalić jeśli potrzebny. Cena bez drążków, bo miałem prawie nowe.

Za Cordobę zapłaciłem 550, bo z drążkami i wspomaganie hydrauliczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie,

Od niedawna jestem posiadaczką opla corsy, kupując używane auto zawsze trzeba być przygotowanym na "niespodzianki". Problem mój jest nastpujący: jadąc po prostej drodze np 90km/h z okolic kolumny kierowniczej wydobywa się nieprzyjemny stukot. Taki sam stukot da się słyszeć jak na postoju zaczne delikatnie ruszać kierownicą na boki. Sama nie wiem czy to maglownica do wymiany czy problemem jest drążek układu kierowniczego. Miał ktoś może podobny problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Na allegro jest zestaw naprawczy maglownicy:

http://allegro.pl/reperaturka-przekladni-kierowniczej-corsa-c-i5774109388.html

 

Czy ktoś montował takie coś u siebie? Nie mam luzów, jedyne co to stawiam na tę tulejkę, strasznie tłucze na nierównościach i zastanawiam się czy inwestować w taki zestaw czy zamiennik magla. Do montażu takiego zestawu trzeba wyjmować przekładnię?

Edytowane przez Defix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjęcie przekładni to jeszcze nie problem.Trzeba byłoby przed zamontowaniem tej reperaturki sprawdzić czy listwa nie jest czasem przygięta .A do tego trzeba jeszcze sprawdzić z jaką siłą trzeba dokręcić kasownik luzu listwy ze ślimakiem aby przekładnia nie miała za dużych oporów.A to nie wiem czy nie opłaca się dać do warsztatu który to zrobi dokładnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opel już od jakiegoś czasu sprzedawał zestaw naprawczy do tej maglownicy, tyle że kosztował chyba 120 zł.

 

TIS podaje 80Nm dla dla nakrętki zabezpieczającej śrubę regulacyjną, jest również dokładnie opisana procedura wymiany zestawu naprawczego.

 

Tu macie biuletyn naprawczy: http://workshop-manuals.com/vauxhall/corsa-c/m__steering/steering_gear/technical_service_bulletins/noise_vibration_rattle/steering_gear_noise/

Edytowane przez rostex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności