Skocz do zawartości

Corsa C nowa maglownica


Gość WojtekPGNOPEL

Rekomendowane odpowiedzi

IMG_20160326_181134.jpg?psid=1

Miałem zamiar pomierzyć i sprawdzić, czemu ją wypchało, niestety podczas porządków w garażu ojciec wywalił ją na złom. Tyle było z tym roboty, że nikt nie chciał jej już widzieć : SMILE :

Edytowane przez Defix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Adam,tulejka nie ma prawa ,,wjechać" do środka.Ma oparcie.Co do zegera to nie wiem jak nie można go było zapiąć.Konstrukcja jest inna od tej oryginalnie wkładanej(białej). Po to oringi i nacięcia na nowej są żeby amortyzowała naprężenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mnie Beny. Ja nie miałem tulejki z segerm.

post-37019-0-56519800-1477153309_thumb.p

 

 

Ja miałem tą z zatrzaskami tylko one miały grubość 2.8mm a rowek na segera był standardowy 1.5mm

Więc te zstrzaski ściąłem do grubości segera i z tej tulejki zrobiłem taką jak była oryginalna w przekładni.

Ja tylko pisałem że ja obawiałem się że ta GM -owska tulejka moze się przesuwać w głąb przekładni skoro jest jej potrzebny seger na zewnątrz to mając gdzie się cofnąć może pójść w głąb.U mnie nie było w środku żadnej blokady(oparcia) zaraz za nią.U mnie jest jeszcze miejsce wolne poszerzone.O czym się przekonałem wbijając śrubokręt w tulejkę a ona poszła w głąb i prawie cała wpadła w to poszerzenie.I właśnie trzymała sie tylko na tych zatrzaskach.

Wygląda na to że są różnie zrobione przekładnie i nie wszystkie są jednakowo wykonane w środku?

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na taką nie trafiłem.Fakt,nie robiłem żadnej Merivy bo takiej potrzeby nie było,tylko w Corsach.Choć raz z Mery do CC wpakowałem przekładnię,ale nie przypominam sobie takiego motywu jak piszesz.Po drugie jest parę typów w Merivie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i ja pewnie mam jakiś nietypowy typ :devil: .

Ale ważne że nic mi się nie wysuwa,tulejka siedzi i jest cicho wreszcie.

 

 

No i masz rację Beny moja przekładnia ma numer 900028(do wspomagania elektrycznego ) a wszędzie co można dostać to 900015 ,900020,900022

Czyli Mery powinna mieć trochę inną

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Przyłącze się do tematu.

Mam corse z 2006 1.3cdti i muszę wymienić też maglownice bo Inaczej diagnosta mi przeglądu nie podbije, Znalazłem zamiennik na allegro,taki jak ktoś wcześniej tu już podawał I mam pytanie czy rzeczywiście do corsy c jest jeden rodzaj maglownic tak jak sprzedający podaję że bez problemu będzie pasowała do wersji z wspomaganiem jak i bez,orientuje się ktoś może jak to sprawdzić czy będzie pasowała?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności