Skocz do zawartości

Wyświetlacz GID Meriva błąd czujnika paliwa


Gość cinek_14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam Opla Merive z 2005 roku z silnikiem 1,7CDTi, ostatnio wymieniłem sobie wyświetlacz z TID na GID, ale mam problem z wyświetlaniem zasięgu, zużycia paliwa. Po podłączeniu do OP-COMa i po zczytaniu błędów w wyświetlaczu pojawił się błąd:

B0575 - <Nieznany kod błędu>
(02) - Obecny

Po przejrzeniu Internetu opis błędu jest następujący "B0575 - Przerwany obwód lub za wys. nap. Czujnika poziomu paliwa", a na wyświetlaczu w zasięgu pojawia się "F" a w innych informacjach przekazywanych jest 0.0.

Koledzy czy macie jakieś pomysły, co z tym fantem zrobić.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pomysł: poszukaj na forum zmiana indeksów. Dodatkowo sprawdź czy we wszystkich modułach masz ustawione że Twój wyświetlacz występuje w samochodzie.

Edytowane przez popencjusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam gdzie go podpiąć i sprawdzić w innym samochodzie, ale jak by to był problem indeksów to by błąd się nie wyświetlał za każdym razem. Mi się wydaję że to będzie coś z instalacją albo brak tego przewodu z kompa, bo czujnik raczej jest ok jak na zegarach niby dobrze wskazuje ilość paliwa w zbiorniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ale są różne rodzaje czujników (rezystancyjne i chyba napięciowe typu B ?). Trzeba podać jaki rodzaj jest u Ciebie bo wyświetlacz może nieprawidłowo interpretować sygnał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ale są różne rodzaje czujników (rezystancyjne i chyba napięciowe typu B ?). Trzeba podać jaki rodzaj jest u Ciebie bo wyświetlacz może nieprawidłowo interpretować sygnał.

No to jak mu podać jaki rodzaj czujnika i rezystacji jest z czujnika?

 

To raczej nie jest wina źle zaprogramowanego indeksu.

Próbowałeś odpiąć klemę na 5 minut żeby przeresetować wszystko.

Dziś wieczorkiem odepnę klemę i zobaczymy czy coś się zmieni.

 

Wczoraj jeszcze paczyłem w TIS-ie na schemat jak to wszystko jest podłączone i akurat tu rozgrywa się bardzo prosto, ponieważ przewód (czarno-niebieski) z czujnika z baku idzie pod prawe przednie siedzenie później rozdziela się i jeden idzie do wyświetlacza do pinu 15 a drugi idzie do BC, jak będę miał chwilę i odpięcie klem nie pomoże to sprawdzę przewód od zbiornika do wyświetlacza czy może nie ma jakiejś przerwy.

Edytowane przez cinek_14

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak wczoraj posiedziałem trochę nad tym problemem z wyświetlaczem i okazało się, że brakuje przewodu pomiędzy bakiem a wyświetlaczem. Dostałem się do baku i do kostki z wyświetlacza podpiąłem przewód na krótko i zasięg się pojawił, ale brakuje zużycia paliwa, ale pewnie to wina kolejnego brakującego przewodu tej sprawie pewnie będzie więcej komplikacji z szukaniem odpowiedniego przewodu, ponieważ tu trzeba wpiąć się do BC, ale będę relacjonował z postępem pracy.

Dziękuje wam za pomoc.

Edytowane przez cinek_14

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności