Skocz do zawartości

Pierścienie 1.4 16c do 1.4 8v


Gość Demon94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem się dowiedzieć czy pierścienie z silnika 1.4 16v pochodzącego z astry f z roku 96` bedą pasowały do silnika 1.4 8v C14NZ. Oznaczenia silnika 16V nie jestem w tej chwili podać, ale jeśli to konieczne jutro podam. Pytam ponieważ mój silniczek już bierze bardzo dużo oleju, w danej chwili nie mogę sobie pozwolić na zakup nowych, z braku środków, a mam w domu pierścienie od modelu 1.4 16v, nowe tyle że bez opakowania.

 

 

I drugą sprawa czy to aby na pewno jest wina pierścieni. Silnik strasznie kopci, ciśnienie na cylindrach jest na poziomie 10.5 - 11. Pobiera bardzo dużo oleju, jakieś 800 ml na 100 km. Jest tylko drobny wyciek z pod pokrywy zaworowej, ale tam się dosłownie "poci" wiec to jest pryszcz. Przy zmianie pierścieni chciałbym również wymienić uszczelniacze zaworowe, jak i oczywiste uszczelkę pod głowicą. Pozdrawiam i proszę o jak najszybszą odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przy próbie olejowej nie wykryje czy pierścienie olejowe są w porządku, a to o nie głównie chodzi. I wydaje mi się że przez samą górę, czyli uszczelniacze nie jest w stanie zjeść takiej dużej ilości oleju. Nie tak dawno wymieniana była uszczelka pod głowicą, ponieważ były przedmuchy pomiędzy cylindrami, jak i pobór oleju był wcześniej w podobnej ilości przed wymianą. Myślałem że uszczelka załatwi sprawę. Wszystko było robione na szybko i szczerze powiem że zapomniałem wymienić uszczelniaczy, ponieważ potrzebowałem auta na drugi dzień.Dodam jeszcze że progów na cylindrach nie ma, lecz czy jest możliwość że blok jest przegrzany i nawet po wymianie uszczelniaczy wraz z pierścieniami i uszczelka pod głowica nadal będzie miała apetyt na olej? Proszę o odpowiedź. :-)

 

Chce jeszcze wrócić do tematu samych pierścieni czy pasują z 16v do 8v, ponieważ na wikipedi wyczytałem że pojemność 8v wynosi 1389 cm³, natomiast 16v wynosi 1398 cm³. Więc gdy jest różnica w pojemnościach która wynosi 9 cm³ pierścienie mogą nie pasować. Wiec jeśli jest ktoś kto miał taki sam problem jak ja niech się wypowie, lub jeśli ma ktoś wgląd w części i mógłby sprawdzić rozmiary pierścieni z tych dwóch silników byłoby bardzo fajnie.

Edytowane przez Demon94

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności