Skocz do zawartości

Zamiana dwumasy na zamachowe meriva 1.7 CDTI


Gość Michał7

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

wydaje mi się, że silniki o tej samej mocy w silniku 1.3 i w fiacie i w oplu maja koła dwumasowe

No to ja wiem na pewno, że tak nie jest :-)

Koło dwumasowe to wymysł do nabijania kasy podobnie jak np. zespolone elementy czy nierozbieralne obudowy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

ja się z Tobą nie do końca zgadzam, że to TYLKO pomysł do nabijania kasy .. uważam, że pomysł jest dobry, bo zwiększone moce silników na pewno generują coraz to większe drgania .. tylko nie do końca im to wyszło.

a powiedz mi .. czy skrzynie biegów też sa takie same wtedy dla tych silników??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys Bogumil W. chyba pisal ze DM to bardzo dobry wynalazek tylko ludzi na niego nei stac albo jest poprostu za drogi. Ewentualnie my za malo zarabiamy. Gdyby cena jego byla porownywalna z jednomasem choc dajac taki przyklad- kolo jednomaoswe do starego kapcia jkim byl golf3 1.9tdi 90KM kosztuje w aso okolo 1000 zl a gdzie jeszcze tarcza i docisk. Trzeba jescze stary zamach zdac. Czy wytlumia az tak dobrze ten dwumas?? Hmm, śmiem wątpic a jak nie to zapraszam do mnie to sobie kuknie kazdy kto ma ochote jak pracuja oba moje auta- w tdi o nawet podobnej mocy i jedne najednomasie a drugi na dwumasie. Skrzynia z gumy i z drewna neijest zrobiona i wytrzymuje swoje bez problemu czy to na Jm czy na DM. KTos kiedys na forum golfa zrobil myk i zaspawal dwumas na sztywniaka i zalozyl na auto. Generlanie bez wywazenia i nawet tarcza byla bez tlumika. Drgania byly wtedy oczeiwscie. Ludzie popadaja w jakis zachwyt i mysla ze dwumas ma jakis zbawienny wplyw nie wiem na skrzynie czy inne rzeczy. Nic bardziej mylnego bo i tarcza od zestawu jednomasowego ma tlumienie i wychyla sie tez okolo 5 cm jak nie wiecej a w dwumasie moze jest ze 9 cm ale przy takim przeciazeniu ze chyba nigdy takie nie wystepuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.
Sorki, że odkopię temat ale nurtuje mnie jedna rzecz.
Otóż posiadam Merive MK2 1.7CDTI 130KM (A17DTS) i tak z czystej ciekawości przeszukałem eBay w poszukiwaniu zestawu do konwersji z dwumasy na jednomas.
Niestety nic takiego nie znalazłem.
Czy do tego silnika taki zestaw nie występuje?
Jak na razie nie obserwuję żadnych hałasów ani stukotania, auto jest w użytku lekko ponad 4 lata i ma najechane 126 kkm ale wiem, że w niedługim czasie może sie to zmienić i był bym bardzo zainteresowany taką konwersją.
I oczywiście jak taka konwersja przekłada się na późniejszy remap? Chodzi mi po głowie również remap i zwiekszenie mocy do 160KM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką skrzynię masz? Jeśli 5-biegową to możesz pomyśleć nad konwersją, ale jeśli masz 6-biegową M20 lub M32 to może się ona szybko skończyć bez dwumasu. Możliwe, że taki zestaw naprawczy jeszcze nie został wpuszczony do sprzedaży, ale to w niedługim czasie się na pewno zmieni. Jeśli chcesz przedłużyć życie dwumasu to po prostu odpalaj silnik z wciśniętym sprzęgłem, nie jeździj agresywnie (nie pal sprzęgła) i unikaj mocnego przyspieszania przy niskich obrotach (poniżej 1700 obr/min)- wtedy dwumasa najbardziej obrywa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 biegowa ale jakie ma oznaczenie to bladego pojęcia nie mam. Samochód zawsze odpalany na sprzęgle - stare przyzwyczajenie. Dzięki za info. :)
Przejrzałem teraz oferty kompletu sprzęgło + dwumas i nie ma tragedii. Wymianę też mam po kosztach - kolega jest mechanikiem. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli 5-biegową to możesz pomyśleć nad konwersją,
te silniki nie miały skrzyni pięciobiegowej tylko sześciobiegowe M32 z uwagi na dośc duży moment obrotowy 300 Nm.

 

 

Samochód zawsze odpalany na sprzęgle - stare przyzwyczajenie.
bo bez sprzęgła nie da się odpalić .. :):):)

no i możesz się zdziwić .. bo komplet kosztuje około 1800 PLN .. więc jeżeli to niskie koszty to ja przepraszam ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalanie na sprzegle daje tyle co nic. To jak mżawka na pustyni. Kolega ma racje. JEdnomas w zyciu nie zabił ani jednej skrzyni. Ktos wypuscil fame na internecie by czasem nie spadla sprzedaz dwumasowek. Juz w slady valeo poszlo kilka innych firm i robi zestawy JM. Nie wiem czy jest jakis zestaw pod taki silnik ale ja cos to ja bym zakladal zamiast dwumasy. Nic nei drga nic nei rzuca, nie szarpie. Silnik chodzi duzo ciszej bo dwumas wbrew pozorom wytwarza troszke hałasu. Prosilbym by wypowiadali sie ludzie co maja takowy zestaw zalozony a nie ci co slyszeli ze wujka kolega ze strony matki mial kiedys cos tam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

bo bez sprzęgła nie da się odpalić ..

Heh... Nawet nie zwróciłem na to uwagi. Dopiero po tym poście sprawdziłem.

 

 

no i możesz się zdziwić .. bo komplet kosztuje około 1800 PLN .. więc jeżeli to niskie koszty to ja przepraszam ..

Nie mieszkam ani nie pracuję w PL, co można zauważyć w profilu. Taka cena nie jest dla mnie niczym strasznym. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie mieszkam ani nie pracuję w PL, co można zauważyć w profilu. Taka cena nie jest dla mnie niczym strasznym.
nie zwróciłem uwagi .. no tak .. masz rację .. koszty dla Ciebie mogą być niewielkie .. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności