Skocz do zawartości

Programowanie jakie języki?


kicaj

Rekomendowane odpowiedzi

Może poradzicie, jaki obecnie język programowania jest chodliwy i przyszłościowy? W co warto się obecnie pchać? Trochę się znam na programowaniu ale to raczej w innym kierunku...

Dzięki za odpowiedzi

 

na szybkiego znalazłem takie kursy:

 

1. Software Developer mit Microsoft Visual C#.NET und Java

2. Software Developer mit C++ / Microsoft Visual C++.NET und Java

3. Software Developer mit Java, C++ / Microsoft Visual C++.NET und App-Programming for Android, iPhone and Windows Phone

4. Software und Database Developer: Oracle Certified Java EE 6 JavaServer Pages and Servlet Developer

5. Java-Webprogramming, Basics

 

co wy byście wybrali na początek?

Edytowane przez kicaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej przyszłościowo to iść w stronę platform mobilnych, rozwój tej gałęzi rynku jest bardzo dynamiczna i jest potrzeba świeżych głów i pomysłów na aplikacje ;)

Edytowane przez piotrasta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej przyszłościowo to iść w stronę platform mobilnych

dzięki, a jakieś konkretne przykłady języków w które warto inwestowac wg. ciebie?

 

rozwuj

śwerzych

sorki, ale to bardzo razi po oczach... możesz poprawić? dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dzięki, a jakieś konkretne przykłady języków w które warto inwestowac wg. ciebie?

nie siedzę aż tak głęboko w temacie sam dopiero zaczynam programować w c++ (polecam książki Pana J.Grębosza). Ale ja planuje za jakiś czas (jakieś 4-6 miesięcy zacząć programować microprocki ;))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od zawsze na na topie był C, nie jest ważne czy C++ czy C#

Znając "C" szybko przestawisz się na dowolną odmianę lub która będzie aktualnie poszukiwana, podobnie z nauką dowolnego języka programowania.

 

Szukając pracy musisz wykazać się doświadczeniem w programowaniu, więc gdy ktoś zacznie programować może starać się załapac nawet na kilka godzin aby coś wpisać w CV, później szukać czegoś innego rozwojowego, lepiej płatnego i tak wspinać się coraz wyżej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość Renesis

No i przede wszystkim nie zniechęcaj się... :) Ja przez to przechodziłem i na prawdę czasem miałem ochotę pierdyknąć książką o scianę albo za okno. W każdym razie warto się nie poddawać. lepszej pracy chyba mieć nie można :) nie mówię tylko o płacy, ale też o warunkach pracy :D

 

pozdro z Grodziska ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Sprawa się niejako sama rozwiązała. Po 2 tyg. miesięcznego kursu zaliczyłem cały moduł w c++ .net i zacząłem pracę częściowo jako programista w LV :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności