Skocz do zawartości

Gość mirekhood

Rekomendowane odpowiedzi

Co do siły ciepłego nawiewu, to jestem pewien, że poprawić się tego nie da. Na ciepłym na 5 biegu dmucha tak jak na zimnym na 2, góra na 3 biegu. Przy zajętej nagrzewnicy na ciepłym obiegu dmucha mocno, ale po założeniu ustrojstwa juz jest słabiej. Potem zakładamy obudowę, a tam też jest mało miejsca i powietrze kotłuje się i traci pęd. Ogólnie ciepłe jest hamowane i będzie dmuchać słabo.

.

Jak już było wcześniej 'pisane' dmuchawa wymuszająca obieg powietrza jest zamontowana obok układu sterowania obiegiem a powinna tak by być blisko i prostopadle do nagrzewnicy (i chłodnicy klimy?) przez co powietrze ma tendencje do odbijania sie od płaszczyzny nagrzewnicy i kotłowania się miedzy nimi -tak to mi się wydaje odbywa powodując ograniczając ilość powietrza przepływającego przez nagrzewnice.. :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

hej

wie ktoś może gdzie można dostać nagrzewnicę do sintry?

z alledrogo używki nie widzi mi się kupować, tą zimę przetrwałem ale cały czas marzłem... :<


Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała.

Czy ustawiając powietrze na szybę możecie włączyć obieg wewnętrzny powietrza? U mnie jak tylko przestawię pokrętło na szybę to automatycznie włącza się obieg normalny(wyłącza się wewnętrzny)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

Bieg zmienia się automatycznie tak jak piszesz.

A co do nagrzewnicy to zazwyczaj wystarcza dobre pukanie i w razie potrzeb odkamienianie. Są o tym tematy. ;)

Jeśli nie ma przecieku warto spróbować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

A po co tyle roboty. ??

Odepnij przewody i czyść na aucie.

Wcale nie trzeba jej wyjmowac.

 

No chyba że zacznie przeciekać. Wtedy wymiana.

 

Edytowane przez harnas1515

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

Jakiej grubości są króćce wychodzące z nagrzewnicy ?

Pamięta ktoś ?

Chodzi mi o rodzaj przewodów jaki mam sobie przygotować do plukania i odkamieniania samej nagrzewnicy.

 

Bo tak sobie myślę, że jak odepne przewody i zawine do góry aby płyn nie uciekał, to będzie ciężko tam manewrować. A jak nasadził by dwa węże to sprawa będzie bardzo ułatwiona.

Plukanie w dwie strony. Zalanie chemią, lub roztworem octu. I kolejne plukanie.

Średnica wew węża 16mm. będzie dobra ? Czy mniejsza ?

 

Jak nie pamiętacie to będę musiał sprawdzić

 

Edytowane przez harnas1515

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Średnica wew węża 16mm. będzie dobra ? Czy mniejsza ? Jak nie pamiętacie to będę musiał sprawdzić

Będzie dobra - ja montowałem kolanko z miedzi (od c.o.) do parownika 18 - nachodził dość ciasno.

Sprawdziłem jest 16 x 3,5 - takie coś pisze na wężyku od nagrzewnicy do parownika.

Edytowane przez rafalgrzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności