Skocz do zawartości

Opel Omega 2.2 16v 03r sedan- ile powinień palić gazu - ogólne problemy.


Gość AluS

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Opla Omege z 2003r silnik 2.2 benzyna. Kupiłem ją lekko uderzoną i zaraz po wyremontowaniu założyłem gaz i tu zaczęly pojawiać się problemy- samochód był strasznym mułem i zaczął wyświetlać się błąd silnika (palił wtedy ok 17l przy spokojnej jeździe) gdy pojechałem na regulację gazu okazało się , że pali tylko na 3gary poustawiali coś tam i zmiejszyli dawkę gazu o 25%.

Ale nadal nie chodziła jak powinna , wymieniłem świece , przepływkę i czujnik położenia wałka rozrządu spalanie miała nie regularne raz udało mi się spaść do 12,5l a średnio łykała ok 14-16l. A gdy rano ją odpalałem nie potrafiła się wkręcić dopiero po ok 30s mogłem nią ruszyć w dodatku na obrotach ok1500 było słychać takie dziwne pukanie raz na jakiś czas(na zimno po odpaleniu) znów pojechałem wyregulować gaz - miała zbyt bogatą dawkę i zmniejszyli ją o 10%.

 

Teraz spalanie przy normalnej jeździe ( wiadomo czasem trzeba dać trochę więcej gazu ale staram się jeździć dosyć spokojnie) wynosi ok 13,4 l. i to jest cykl mieszany. Ile +/- powinna go spalić ?

 

Przy okazji zauważyłem , że gdy jest zimna i jadę nią na benzynie trochę przerywa między 3000 a 4000 obrotów . Jakieś pomysły co może być z nią nie tak ?: )

 

Ps: felgi 17

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już prędzej , ale szukam jeszcze bardziej wiarygodnych opini. Ludzie tam piszą o spalaniu 11l a ktoś inny mówi o 16 i odsyła o potwierdzenie wśród osób z forum :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile bys chcial zeby palila ??

oma to spore auto

silnik tez nie jest oszczedny

w miescie 15 spokojnie jest do osiagniecia

 

palila sie kontrolka to sie sprawdza przyczyne (odczytuje bledy)

a pozniej dziala

nie odwrotnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile bys chcial zeby palila ??

oma to spore auto

silnik tez nie jest oszczedny

w miescie 15 spokojnie jest do osiagniecia

 

palila sie kontrolka to sie sprawdza przyczyne (odczytuje bledy)

a pozniej dziala

nie odwrotnie

 

Przed wymianą tych części wiadomo , że była podłączana pod komputer i wyskakiwały te błędy , po prostu już nie chciałem się tyle rozpisywać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi teraz wyszła średnia 17 jadąc ekspresówką prędkością 110-120km/h. Nie mam pojęcia już co zrobić z tą Omegą na komputzrze niby jest wszystko ok .

Może ma ktoś namiary na dobruch mechaników z okolic Gniezna / Poznania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaziarza dobrego poszukaj

bo tutaj pewnie jest problem

tam gdzie montowali to jakies oszolomy pracuja

albop zamontowali jakis badziew albo zrobili to nieumiejetnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, podepnę się pod temat ale chciałbym się dowiedzieć ile spala Omega 2.2 16V miasto / trasa benzyny. Poszukuję takiego auta ale nikt nie pisze o spalaniu benzyny tylko gazu a ja nie jestem tego zwolennikiem.

 

Dzięki za informacje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności