Skocz do zawartości

Gość crasch

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

 

Mam problem z moim Oplem, auto to Opel Corsa D 1.0 12V 44KW, rok 2006 listopad.

 

Mianowicie od jakiegoś czasu pali się pomarańczowa kontrolka Check Engine, po podłączeniu pod komputer wyszły trzy błędy, każdy z nich dotyczył Sondy Lambda 1. Sonda została wymieniona i dalej to samo, po skasowaniu błędu pojawia się ponownie, wyłącznie błędy związane z pierwszą Sondą.

 

Po kasacji błędu powraca on po ok trzecim odpaleniu (bez jeżdżenia).

 

Elektryk ma zagwozdkę, mierzył jakimś miernikiem sondę i niby jest okej.

Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem i zna rozwiązanie? :) Będę wdzięczny za pomoc, niby proste auto, taka praleczka :D a głupiej usterki nie można zlikwidować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nic specjalnego poza świecącym Check Engine się nie dzieje, pracuje normalnie, równo. Nieraz mam wrażenie, że ciutek lepiej powinien zapalać ale te silniki 3-cylindrowe chyba tak mają, dzięki za zainteresowanie :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wyłącznie od Sondy, po włożeniu drugiej Sondy dwa błędy, gdy z powrotem wrzuciliśmy tę co była 3 błędy, związane wyłącznie z sondą 1.

Czym odczytane nie wiem, musiałbym się spytać elektryka.

Zastanawia mnie jedna rzecz, szukając na Allegro przepływomierza są tylko takie, np: http://allegro.pl/opel-corsa-d-1-0-b-przeplywomierz-gm13307079-2010r-i3674583794.html gdzie u mnie nie ma nigdzie takiego przepływomierza, przed filtrem jest tylko rura taka jak tutaj z tym małym czujnikiem: http://allegro.pl/rura-ssaca-przeplywomierz-opel-corsa-d-1-0-xep-i3690872668.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie,

 

Nikt nie ma żadnej podpowiedzi odnośnie mojego błędu?

 

Dziś miałem ciekawą sytuacje, po odpaleniu kontrolka świeciła jak zwykle, przejechałem kawałek i zostawiłem corsę odpaloną, po czym zgasiłem i odpaliłem - kontrolka zgasła jak powinna i się nie zaświeciła.

Gdy ponownie zgasiłem auto i odpaliłem kontrolka ponownie wskoczyła.

 

Chyba wychodzi na to, że łapie jakiś błąd przy rozruchu? Skoro zgasła mi dziś i podczas pracy silnika się nie zapaliła a dopiero po ponownym uruchomieniu.

 

Po odłączeniu i podłączeniu akumulatora kontrolka CHECK zapala się dopiero przy 3cim odpaleniu auta. Może coś to komuś powie.

 

Proszę o jakąkolwiek pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności