Skocz do zawartości

Wymiana akumulatora - problem


Gość JacekCzestochowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JacekCzestochowa

http://www.sklep.tomiicars.com.pl/2625,podstawa-pod-akumulator-opel-astra-h.html

w obudowie jest sruba i byc moze ona sie obrobiła lub zerwał gwint.Czyli nie wesoło my tez sie z tym mordowalismy....

Czyli wybijanie od dołu??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość JacekCzestochowa

To ze nie odkrecany to własnie zle,byc moze sruba zardzewiała od dolu i obrobiło nakretke wtopinią w plastik....

To tam powinna być nakrętka?? Ja nic nie czułem żeby tam była nakrętka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za merytoryczne odpowiedzi bo odpowiedź o boschu powyżej mnie rozwaliła.

Mnie też szczrze mówiąc.

Dojście najlepiej z kanału.Jak już uda Ci się wybić to przegwintuj sobie ten otwór na śrubę''dzieśiątkę-klucz 17)bo standardowo jest ''ósemka-13 klucz)żebyś nie musiał dawać nakrętki od spodu.

Edytowane przez romantyr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No my tak robilismy od było troche luzu i od góry kumpel dorobił taki"chwytak"i podwazał ja próbowałem stukac ale to było w zafirze ale dostep nieciekawy ale poszło

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa jest plastikowa czy metalowa(w sklepie element plastikowy)?bo z zdjec dokladnie nie widac.Chodzi o te srube trzymajaca aku?W podstawie na zdjeciach jest widoczna.

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JacekCzestochowa

No my tak robilismy od było troche luzu i od góry kumpel dorobił taki"chwytak"i podwazał ja próbowałem stukac ale to było w zafirze ale dostep nieciekawy ale poszło

Miejsca nie ma ani za grosz... no ale może od dołu się uda dostać. Myślisz że mozna spróbować cocacolą lub wd40 najpierw? Bo to sie kręciło i kręciło ale nie wychodziło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JacekCzestochowa

Podstawa jest plastikowa czy metalowa?bo z zdjec dokladnie nie widac.Chodzi o te srube trzymajaca aku?W podstawie na zdjeciach jest widoczna.

Chodzi mi o śrubę która jest z boku akumulatora która jest wkręcona w taka blache która trzyma akumulator od dołu z boku. To jest ta jedyna śruba co trzyma akumulator.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o śrubę która jest z boku akumulatora która jest wkręcona w taka blache która trzyma akumulator od dołu z boku. To jest ta jedyna śruba co trzyma akumulator.

Tak,tylko ta jedna trzyma mocowanie(metalowe aku) i podstawa w Asi F jest też metalowa.

Edytowane przez romantyr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze zrozumiałem.Jezeli jest obudowa plastikowa to prawdopodobnie obraca w mocowaniuplastiku i wd40 raczej nic nie da. w zafirze dostep nie ciekawy.Kumpel wogóle nie mógł włozyc reki by od dołu trzymac mi sie udało.Do tego -8st było bo aku w zimie totalnie padł

Podejrzewam ze bedziesz jezeli kluczem nie złapie tej nakretki(wtopionej)to bedzie ja wyrwac i przerobic na nakretke.Moze jednak spróbuj wd40 i jakby sie udało przytrzymac to mocowanie....ale moim zdaniem raczej małe szanse

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności