Skocz do zawartości

Szarpie przy ruszaniu


Gość Bisaga

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałem zaznaczyć ,,że jestem tu nowy.

Mój problem to : trzęsie silnikiem a co za tym idzie całym samochodem przy ruszaniu ,ale nie jest to takie proste.

Po pierwsze

Jest to sporadyczne zjawisko, nie ma znaczenia czy silnik jest zimny czy ciepły, czasem przez miesiąc nic się nie dzieje, a czasem przez kilka dni pod rząd

Po drugie

Nie ma znaczenia czy puszczam delikatnie sprzęgło czy szybciej

Po trzecie

Będąc w górach zauważyłem jakby częstrze nasilenie tego obiawu, po powrocie na tereny nizinne wszystko ustało

Po czwarte

Byłem z tym u mechanika., rano przy ruszaniu szarpało silnikem pojechałem do mechanika ,jeździliśmy przez jakiś czas po placu sprawdzał jak chodzi sprzęgło itp wszystko jak na złość OK

Oczywiście objawy po jakimś czasie znowu wystąpiły. Poradził że dopuki cos się nie stanie poważnego to nie ma sensu narażać sie na koszty.

Jak dla mnie samochodzik jeżdzi w miarę dobrze ( 2007 rok przebieg 90000 km 1.2 benzyna ),ale w te dni kiedy nim szarpie jest nie do wytrzynania.

Moze ktoś miał podobny problem, jakieś sugestje ?

Może ktos zna dobrego mechanika od Opla w Łodzi ,który bardziej zgłębi temat ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki ?

Ale wydaje mi się że to szarpanie byłoby ciągłe, a u mnie jest to sporadyczne i tylko przy ruszaniu

Sprzęgło ?

Mam podobne wątpliwości

Oczywiście nie jestem fachowcem

Proszę o dalsze podpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował wpiąć OP-COMa i sczytać ewentualne błędy, zakładając że błąd jest lub występuję sporadycznie przyjrzał bym się parametrom life data podczas pracy silnika na zimnej jednostce, rozgrzanym już motorze, na biegu jałowym i pod obciążeniem!, poduchy silnika można sprawdzić żeby się upewnić czy to ich wina lub nie podjeżdżając do kogoś na podnośnik:)

pod lupę wziąłbym też świece, moduł zapłonowy (listwa z cewkami), a jak wygląda sprawa z mocą twojego auta? nie zauważyłeś czy auto nie łapie muła? tzw. dziura w mocy, przyjrzyj się regulatorowi biegu jałowego w jakim jest stanie bo może się zacinać itp., filtr paliwa kiedy wymieniałeś?, warto też zmierzyć ciśnienie paliwa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam,

Od kilku miesięcy mam podobny problem - mechanik powiedział mi dokładnie to samo :/ a problem mnie irytuje. Powiedz proszę jaki był finał Twojego problemu, czy możesz poradzić jakieś rozwiązanie, może mechanika?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem z corsą b , byłem u kilku mechaników i rozkładali ręce. Wymieniłem kable wysokiego napiecia i po problemie. Nie daje Ci 100% pewności że kupisz i będzie spokój bo z szarpaniem auta może być wiele przyczyn ale w moim przypadku to pomogło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności