Skocz do zawartości

silnik gasnie po 3 sekundach (przepustnica)


Gość kormoran

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

przeszukalem forum i znalazlem kilka postow o gasnacym silniku. Postanowilem jednak na rozpoczecie nowego tematu poniewaz mam kilka pytan odnosnie przepustnicy.

ale do rzeczy:)

Kilka dni temu po uruchomieniu silnika wyskoczyl mi check engine i blad 068304 Sprawdzilem i odpowiada on za swiece

Okazalo sie ze jedna jest padnieta, wymienilem ja ale samochod nie dal sie juz uruchomic. Gasl po 2 sekundach, probowalem kilka razy ale bez zmian. Kolega sprawdzil mi bledy opcomem po za bledem swiecy nic nie pokazywalo.

Po odlaczeniu przewodu od przepustnicy (na trojniku) samochod zapalil ale krecil sie tylko do 2200 obrotow

Po kilku minutach zaczal reagowac na gaz jednak przy 2200 obrotoy zaczely skakac. Poczekalem jeszcze chwile, dogrzalem silnik do 80 stopni i delikatnie dodawalem gazu. Wszystko sie ustabilizowalo silnik dziala poprawnie, wkreca sie na obroty do 4000 (wiecej nie probowalem)

Podlaczylem zdjety przewod z trojnika i silnik dziala bez problemow. Pali z "pierwszego"

Moje pytanie to:

Czy ktos mial podobny problem z przepustnica?

Czyscil przepustnice? jasli tak to czym i jak?

Do czego podlaczony jest wezyk ktory biegnie od trojnika przepustnicy w dol silnika i podlaczony jest do malego "zbiorniczka"

jak na zdjeciu.

Od tego zbiornika biegnie tez przewod (elektryczny) do gniazda przy prawym nadkole. Za co on odpowiada

Wszystko jak na zdjeciach. Dodam tez ze w tym samym czasie padla mi klimatyzacja. Sprawdzilem cewke ale jest ok wiec problem tkwi gdzies indziej.

post-26117-0-38271100-1385584435_thumb.jpg

post-26117-0-31483600-1385584445_thumb.jpg

post-26117-0-64111300-1385584454_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do czyszczenia przepustnicy to bardzo pomocne okazalo sie youtube :) znalazlem fajny filmik od agili ale wiadomo o co chodzi Ponizej link

Jednak caly czas mnie zastanawia do czego podlaczony jest wezyk ktory biegnie od trojnika przepustnicy w dol silnika i podlaczony jest do malego "zbiorniczka"
jak na zdjeciu. Jesli ktos wie to czekam na odpowiedz :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kormoran

nikt mi nie chcial podpowiedziec co to za zbiornik na zdjeciu:) wiec sam znalazlem i okazalo sie ze jet to akumulator podcisnienia

Do kupienia na allegro za 35 zl :)

post-26117-0-71341600-1386090659_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności