Skocz do zawartości

Podłączenie radia. Kostka...


Gość harnas1515

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A gaśnie samoczynnie po wyjęciu ?

U mnie tak.

Nie zależy mi na tym akurat.W swifcie też tak mam,że radio gra dopóki go nie wyłączę i mi to pasuje.Parkując pod blokiem,czy też w miejscu publicznym nigdy nie zostawiam panelu w radio.

ps. to jest mój 666 post :vampir::devil2::devil:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wylądowałem tutaj bo problem dotyczy podłączenia kostki do radia .
Trochę miałem zamieszane bo nie miałem prądu po zapłonie .Dziś sprawdziłem i nie mam wogóle prądu na bezpieczniku nr44 w kabinie .
Nie wiem gdzie dalej szukać .Mam trochę pościągane pdf od Was ale w którym miejscu po jakim kablu to znaleźć :mellow:
Miałem podobnie zrobione jak na tym zdjęciu tylko że nie zamieniłem , zrobiłem bajpasa od stałego do po stacyjce ;)
I chyba to mi kradło prąd . 0.1A
e7ypu2ap.jpg
Prąd na bezpieczniku się znalazł(nie włączałem zapłonu :shy: ) - ale dalej nie pojawia się na na żadnym kablu napięcie po włączeniu zapłonu ,mam tylko na pomarańczowym stałe .

Edytowane przez baru0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronek sprawdź czy czasem sam bezpiecznik nie robi problemów, a następnie będziesz musiał przyglądnąć się wiązce do kostki fabrycznej w nadwoziu - w mojej był problem z wiązką od głośników na prawy tył była przerwa w kablu.

Przekaźnik po stacyjce jest pod kierownicą tzn - z lewej strony pod osłoną kolan kierowcy.


Sprawdź przekaźnik czy podaje napięcie po włączeniu zapłonu na skrzynkę bezpieczników i są tam jeszcze dwa bezpieczniki 10A.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zrobiłem tak że prąd ukradłem z zapalniczki .A nie wiesz na jakim kolorze powinno być napięcie po włączeniu zapłonu ?

I dałem bajpasa na ten zapasowy zaciśk bo inaczej radio nie odpala .Pewnie radio też do konsultacji ;)

Dziwne bo po zaniku napięcia na trzech kanałach ma zapamiętane stacje .

Jutro już będę działał jak będzie padał śnieg ;)

Dzięki

Edytowane przez baru0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dalej nie pojawia się na na żadnym kablu napięcie po włączeniu zapłonu

.A nie wiesz na jakim kolorze powinno być napięcie po włączeniu zapłonu

 

 

To nie ma się pojawiać na którymkolwiek kablu napięcie tylko na konkretnym i nie ważne jaki ma kolor.

Po to jest rysunek kostki abyś wiedział w którym styku ma być napięcie stale, po zapłonie masa itp

Jak nie ma np napięcia po stacyjce kostka A styk 4 to sprawdzasz czy jest napięcie na bezpieczniku 32 lub 44 http://forum.opel24.com/uploads/post-188-0-90554600-1314046478.jpg Jeśli nie ma napięcia na jednym z tych bezpieczników to na kolumnie kierowniczej sprawdzasz bezpiecznik 92

 

bezpieczniki na kolumnie kierowniczej.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności