Skocz do zawartości

Piszczenie silnika opel astra gtc 1.9cdti 150km problem z diagnozą - video


Gość savic_gtc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość savic_gtc

Forumowicze,

 

od dłuższego czasu mam problem ze swoim opelkiem, mianowicie po prawej stronie silnika przy przyśpieszaniu (lub wciskaniu na luzie pedału gazu) pojawia się dziwne piszczenie, myślałem, że to rura od EGR-u - została wymieniona. niestety nie przyniosło to efektów :-( dzwiek wystepuje zawsze niezaleznie od obciążenia.

zamiast opisywać dokładnie przesyłam link do filmu, niestety nikomu dotychczas nie udało się zdiagnozować źródła problemu, mam nadzieję, że Wam się uda

 

liczę na Wasze wsparcie i z góry dziękuję

 

link do filmu

Edytowane przez savic_gtc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

odłącz wężyk idący od pompy vac do turbiny. Odetnie wtedy turbinę i będziesz mógł ją wykluczyć. Dokładniej obejrzyj czy jakiś element obudowy gdzieś nie obciera o rolkę/rolki. Weź drewniany kijek. Jeden koniec przykładasz do osi rolki a do drugiego końca przykładasz ucho. Druga sprawa to robisz test z minimalnym obciążeniem alternatora a drugi z max, tj. wszystko włączone. Może kończące się łożysko daje taki "przyjemny dźwięk" może pompa wody?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość savic_gtc

alternator raczej wykluczam, niezależnie od obciążenia dzwięk jest taki sam, na wolnych obrotach na luzie dzwiek jest ciagły przy zimnym silniku, w miare rozgrzewania się, dzwięk zanika - wraca po wciśnięciu pedału gazu. dzwiek wydobywa się z miejsca zaznaczonego na zdjeciu, może to coś ułatwi, dodatkowo poproszę o jakieś wskazówki, co do odłączenia wężyka do pompy vac, ew. print screen w którym miejscu to się znajduje. gdyby ktoś miał jakiegoś specmajstra w poznaniu, który na opelkach się zna i się tego podejmie to poproszę o podanie kontaktu, ja już się poddaję :(

 

fotka http://zapodaj.net/9ac1733c9a261.jpg.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość damiano2007

Zdjęcia trochę lipne, ale to co pokazujesz to tam są rury, intercooler. Kiedyś miałem pękniętą rurę w corsie c (1.3 cdti) też gwizdało, ale nie aż tak.... Sprawdź te rury czy nie są pęknięte, (może być nawet rysa i będzie warczało bo jest duuuuuże ciśnienie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tu charczy ewidentnie. Rur peknietych, kolektorów krzywych tez w 1.3 cdti tez nawymienialem, peknietych w innych furach tez i na sto procent wiem ze to nie to. Tu musi albo rolka charczec albo wirnik trze o muszle bo takie sa wlasnie dzwieki jak to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

jak na zdjęciu:

 


kolor zielony tu jest wężyk czarny gumowy który jest połączony z taką okrągłą puszką. Kolorem nieboeskim zaznaczyłem ścieżkę wężyka do turbiny. Kolorem pomarańczowym zaznaczyłem dodatkową trasę wężyka do magazynu podciśnienia ( w niektórych modelach jest ona wpleciona pomiędzy pompę vac a niebieski kolor wężyka).

post-591-0-83234200-1386524181_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności