Skocz do zawartości

Kino domowe, wieża, czy kino domowe + amplituner jakie ?


holcu

Rekomendowane odpowiedzi

To znaczy, skrzyneczka będzie stała w meblościance, nie będzie niczym przykrywana, no chyba że podkusi mnie coś jeszcze na bluray-a ale nie w tym roku już na pewno.

 

Powiem Ci, że ja kupiłem sprzęt w Niemczech i tam troszkę inaczej są rozpatrywane reklamacje - więc jakoś specjalnie martwić się nie będę. Już się nie mogę doczekać aż przyjdą głośniki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

no właśnie. U nas tragedia. Lepiej się wystrzegać i za wczasu "dmuchać". Dosłownie W poprzedniej szafce pod telewizorem gdzie całość sprzętu stałą za szkłem z uwagi na wystepowanie w mieszakniu małych niszczycieli sprzętów ( dzięci :P ) zainstalowałem dodatkową wymuszoną wentylację opartą na zestawie "zrób to sam" (regulator obrotów wentylatora komputerowego w funkcji temp.) oraz wentylatorze komputerowym. Mogłem od tamtej pory spać spokojnie. Teraz sprzęt "wisi" na otwartej przestrzeni nad tv więc samoistne odprowadzenie ciepła wystarczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc mija już praktycznie tydzień czasu po zmontowaniu zestawu (Onkyo TX NR 626 + Taga Harmony 606 v3.)

 

Po pierwszym podłączeniu i skonfigurowaniu głośników lekkie rozczarowanie, uzyskana jakość dźwięku nie była warta wydanych pieniążków. Ale po wygrzaniu amplitunera z każdą godziną trzeba przyznać, efekt był coraz lepszy. Dziś jest nie do opisania, zwłaszcza w połączeniu z dobrym filmem. Ostatnio Hobbit cz. 1 leciał na NC+ i można było czuć się jak w kinie.

 

Miałem chwilowe problemu z połączeniem się przez WI-FI, laptopa z amplitunerem ale była to kwestia pogrzebania w udostępnieniu folderów itp. Póki co z zakupu jestem bardzo zadowolony, może kiedyś w przyszłości dojdzie jeszcze jakiś subwoofer, choć i tak świetnie to gra i naprawdę warte polecenia jest.

 

Do zestawu dołączony jest pilot, coś na wzór tego Logitech Harmony, większość urządzeń udało się fajnie pokonfigurować poza dekoderem NC+, czytałem w internecie, że generalnie nie tylko ja mam taki problem. Nie można uzyskać 5 cyfrowych kodów programowalnych. Podobno pilot Logitecha sobie z tym radzi, więc może kiedyś i na niego przyjdzie czas.

 

Najwięcej czasu chyba mi jednak zajęło układanie z tyłu tych kabi. Nie dorobiłem się jeszcze porządnego stolika RTV, dlatego musiałem za pomocą wyrzynarki lekko przerabiać stolik. W przyszłości kupię już taki, który zamaskuje wszelkie wiązki a teraz :) trzeba się cieszyć tym co jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

grunt to dobrze rozmieścić głośniki i ustawić właściwe opóźnienia w przesyłaniu dźwięków. Mam nadzieję że o tym pamiętałeś bo jak nie to wtedy wszystko nie ma sensu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ten sam problem miałem przy zakupie Denon w końcu wybórł padł na model starszy z racji fukcjonalności i radia internetowego AVR-1912. Tydzień zabawy z ustawieniami, odpowiednie kolumny i jest ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie, a ja mam kino domowe LG za 1400 zł. :P I mówię całkiem poważnie - jestem zachwycony. Podoba mi się design, a i muzyki mogę posłuchać. Teraz zastanawiam się nad zakupem jakiegoś fajnego soundbara do drugiego pokoju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeżeli chodzi o LG to rzeczywiście ich kina domowe wymiatają.... My też kilka tygodni temu kupiliśmy za prawie 1900 zł taki zestaw http://www.skapiec.pl/site/cat/30/comp/7007196#ceny- i z tego co wiedzę, to trochę przepłąciłem, bo teraz dostępny jest 100 zł taniej. Ale jestem zadowolony. Mam to ustawione w pokoju o powierzchni 28 m kw (więc dosyć dużo). Jakość więku oceniam jako bardzo dobra - jest to tak podłączone do tv, że właściwie niewiele trzeba przy nim działać. Jakość filmów z blueray powala na kolana. Mam to połączone z TV Toshiba 55L7453DG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie, a ja mam kino domowe LG za 1400 zł. :P I mówię całkiem poważnie - jestem zachwycony. Podoba mi się design, a i muzyki mogę posłuchać. Teraz zastanawiam się nad zakupem jakiegoś fajnego soundbara do drugiego pokoju.

No wiesz - kogo stać to sobie kupi kino domowe za półtora tysiaka :P

Sam jednak nie wiem kiedy będę mógł sobie pozwolić na taki zakup bo ostatnio trochę cienko u mnie z kasą niemniej staram się nie narzekać. Na razie wystarczy mi odtwarzacz. Mam model Sony BDP -S4100.

Cena nie jest wysoka. w Saturnie chodzi po 300 zł:

http://www.saturn.pl/bydgoszcz/kino-domowe_odtwarzacze-blu-ray

Pewnie używane na aukcjach stoją jeszcze taniej a jakość bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności