Skocz do zawartości

Esp jest czy nie ma?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum i proszę o wyrozumiałość i cierpliwość :prosze: . Wczoraj gdy na drodze pojawił sie delikatny szron chciałem wyprobować działanie ESP. Posiadam takową kontrolkę z poślizgiem auta. Gdy auto wprowadziłem w poślizg, nagle zarzuciło mi tył i obróciło mnie, mało brakło wjechał bym tyłem w znak drogowy. Stąd moje pytanie. Czy w merivach występuje tylko samo TC(kontrola trakcji) czy TC z ESP? Powiem ze podczas ruszania na śliskiej naiwerzchi kontrolna miga i następuje przyhamowanie kół napędzanych. Czy jest taka możliwość że jest jakiś błąd czy po prostu nie posiadam ESP tylko samo TC(kontrole trakcji)? Proszę o odpowiedź :help: . Czy istnieje jakaś możliwość rozwiązania mojego problemu? Z góry dziekuje :beer: Auto to meriva 1.7 cdti 2004 r 74 kw :-)

Edytowane przez silvo44
reg. 3/5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chrisowaty

Być może masz źle skalibrowany czujnik skrętu. Wtedy ESR może reagować nieprawidłowo. Miałem tak po smarowaniu sprzegła wspomagania układu kierowniczego, gdzie przy montażu doszło do przesunięcia względem oryginału. W efekcie auto zamiast korygować poslizg jeszcze go pogłębiało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mruganie kontrolki sygnalizuje działanie albo ASR albo ESP więc nie wiadomo co w Twoim samochodzie siedzi. Z tego co się orientuję to po zdjęciu zaślepki pod ręcznym tam gdzie jest złącze OBD powinien być czujnik od ESP. Ale najlepiej rozkodować Vin jak kolega wyżej pisze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie czekam na rozkodowanie vin :-) wtedy się okaże czy układ jest czy nie :-)

Zaobserwowałem że kiedy wprowadzę samochód w poślizg kontrolka nie miga, miga tylko wtedy gdy buksują koła i następuje redukcja mocy kół napędzanych :)

Edytowane przez wieru

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nawet po VINie wychodzi że nie ma. Oto VIN:

W0L:General Motors

0:Pojazd Nie Specjalny

X:Corsa

C:Meriva

E75:Monocab (E75)

4:2004

4:Zaragoza

247828:SERIAL NUMBER

Numer silnika:00915378

Data produkcji: 19.02.2004

Kod GM*Drive:XXTM

 

18I = WYKOŃCZENIE WNĘTRZA - CIEMNY WĘGIEL DRZEWNY18X = KOLOR WYKOŃCZENIA SIEDZENIA - CIEMNY WĘGIEL DRZEWNY18Y = WYKŁADZINA WYKOŃCZENIA DRZWI,W RÓŻNYCH KOLORACH4AU = LAKIER ZEWNĘTRZNY, PATRZ TABELA LAKIERÓW W PRZEDMOWIE KATALOGU MODELÓWA32 = SZYBY STEROWANE ELEKTRYCZNIE,PRZÓDA88 = ZAGŁÓWEK,SIEDZENIE PRZEDNIE,AKTYWNYAG4 = SIEDZENIE PRZEDNIE,LEWE,REGULATOR WYSOKOŚCI,RĘCZNYAQ6 = SIEDZENIE PRZEDNIE,OPARCIE REGULOWANEAU0 = ZAMEK DRZWI,ZE ZDALNYM STEROWANIEMAWF = Z KIESZENIĄ DO PRZECHOWYWANIAAY0 = PODUSZKA POWIETRZNA,DACH,PRZÓDB40 = POKRYCIE PRZEDZIAŁU ŁADUNKOWEGO, SZTYWNEBF8 = SCHOWEK, PRZEDNIE SIEDZENIE, PRAWEBLD = LISTWA WEWNĘTRZNA DRZWI, SREBRNABNN = SCHOWEK, CARGO AREABPA = STOSOWANY ZE SCHOWKIEM NA TYLNYM SIEDZENIUC60 = KLIMATYZACJAC76 = OŚWIETL. WNĘTRZA, PŁAT TYLNY BOCZNY, OSTRZEGAWCZE I PODWÓJNE DO CZYTANIAC95 = ŚWIATŁO,SUFITOWE,ZESP.,Z PODWÓJNĄ LAMPKĄ DO CZYTANIACT1 = DLA BELGIID1J = ZESTAW WSKAŹNIKÓW,BIAŁY,CZARNY,PIERŚCIENIE SREBRNEDDU = LUSTERKO,ZESP.DJ9 = LUSTERKO,ELEKTRYCZNE I OGRZEWANE,SZEROKIE,NIEBARWIONE,PRAWE-LEWEDT4 = POPIELNICZKA I ZAPALNICZKA (PAKIET DLA PALĄCYCH)FR6 = PRZEŁOŻENIE PRZEKŁADNI GŁÓWNEJ 3.84(FRT)G62 = MOCOWANIE NA 5 ŚRUBGMZ = WYPRODUKOWANO W SARAGOSSIEJL9 = ABSK60 = ALTERNATOR,100ALHD = KIEROWNICA PO LEWEJLPZ = SILNIK WYSOKOPRĘŻNY Z17DTH[LPZ]MG1 = RĘCZNA SKRZYNIA BIEGÓW,5 BIEGOWA,TYPU F23MM3 = UŻYWANY(-A,-E) Z RĘCZNĄ SKRZYNIĄ BIEGÓWN33 = DLA ODCHYLANEJ KOLUMNY KIEROWNICYNC0 = WYPOSAŻENIE,UNIA EUROPEJSKANP5 = KOŁO KIEROWNICY,SKÓRANT4 = EMISJA SPALIN,EEC 05OFZOHA = LOKALNY GM W EUROPE OHAOHMPBV = WYKOŃCZENIE,ATENY/ELBAPFX = KOŁO,JEZDNE,ALUMINIUM,5 SZPRYCH,6JX15QLF = OPONY,185/60 R 15-88HQQ5 = DLA KOŁA ZAPASOWEGO O PEŁNYCH WYMIARACHT67 = AKUMULATOR,70AHT96 = PRZEDNIE ŚWIATŁO PRZECIWMGIELNET9M = WYKOŃCZENIE ELBAU91 = ANTENA KRÓTKA,DACH,RADIOUF9UJ3UK6 = STOSOWANY ZE STEROWANIEM RADIA NA TYLNYM SIEDZENIU I WTYCZKAMI SŁUCHAWEKUY8 = RADIO,CDR 2005UZ6 = GŁOŚNIK,6VG2 = WOSK ZABEZPIECZAJĄCY,USUNĄĆVHC = HAK CARGO,OPARCIE TYLNEGO SIEDZENIAVK8 = UCHWYT,OKULARYVU2 = ŚRODEK TABLICY ROZDZ.,MATOWY CHROMW1Y = DLA PRZYPADKU STEROWANIA RADIA NA KIEROWNICYW2N = LITERNICTWO,BOCZNE,USUNĄĆW4YW8X = CZĘŚCI DODATKOWE,INSTALACJA RADIAXA3 = OPELXK1 = DLA BELGIIXL8 = DLA CZĘSTOTLIWOŚCI 433 MHZXM5 = WYPOSAŻENIE,POZIOM 1Z0D = DLA BELGIIZ1F = PRĘDKOŚCIOMIERZ KM/HZ1Y = FARBA,DWA POKRYCIAZ2W = DO KAMPANII SPRZEDAŻY MODELI RIVIERA
Tylko ciekawi mnie czemu nie ma opisanej kontroli trakcji :)
\

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności