Skocz do zawartości

Brak kontrolki Check Engine, Astra H 2004r


Gość daniel6230i

Rekomendowane odpowiedzi

Gość daniel6230i

Witam,

 

mam taki problem odkąd sprowadziłem Astre H z niemiec (2004r, Hatchback 5d, wersja wyposażenia Sport, silnik Z18XE) nie widziałem u siebie na wyświetlaczu ikonki Check Engine, takiej jak w linku poniżej:

 

https://www.google.pl/search?q=check+engine&espv=210&es_sm=93&tbm=isch&source=iu&imgil=exOHlXR5wntLhM%253A%253Bhttps%253A%252F%252Fencrypted-tbn3.gstatic.com%252Fimages%253Fq%253Dtbn%253AANd9GcSeSGfEzSZusEDhuiD-bNv5XcMh9zVgMYFtDksOdni9o6F-p73EFw%253B1165%253B793%253BX8X_3HUuaz2_CM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.dec.ny.gov%25252Fchemical%25252F8621.html&sa=X&ei=TZi5UtDUD5GRhQfX_IGQAg&ved=0CDwQ9QEwAQ&biw=1241&bih=605#facrc=_&imgdii=_&imgrc=exOHlXR5wntLhM%3A%3BX8X_3HUuaz2_CM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.dec.ny.gov%252Fimages%252Fair_images%252Fcheckengine2.JPG%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.dec.ny.gov%252Fchemical%252F8621.html%3B1165%3B793

 

Wyświetla mi się tylko ikonka samochodu z kluczem (przy okazji chciałem się zapytać co ona dokładnie oznacza). W poprzednich autach ikonka Check Engine pojawiała się zawsze na chwilę po włączeniu zapłonu i gasła po odpaleniu (oczywiście gdy nie było żadnych błędów). Więc pomyślałem, że w Astrze po prostu nie wyświetla jej w ogóle jeśli jest wszystko ok. Ale nie dawno auto zaczęło dziwnie chodzić, więc pojechałem do mechanika i po podłączeniu do komputera wyskoczyły 3 błędy (a w samochodzie nie dostałem żadnej informacji, że coś jest nie tak). Naprawiłem te rzeczy, które były wskazane przez komputera (przepływomierz powietrza, świece i cewki zapłonowe) i błędy zostały usunięte z komputera. Lecz w dalszym ciągu nie dostaję żadnych informacji od samochodu czy jest wszystko ok, czy też może ewentualnie pojawiło się coś nowego. Chciałem się dowiedzieć czy jest taka możliwość, że ktoś fizycznie odłączył jakoś tą kontrolkę Check Engine? Albo ewentualnie gdzie szukać przyczyny jej braku. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt! :-)

Edytowane przez daniel6230i

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz byles u mechanika to niech zrobi test kontrolek

bo podejrzewam ze ktos chcial sie pozbyc checka do sprzedazy i uszkodzil diode lub sciezke na liczniku

lub poprostu sama dioda led padla- wymienic mozna

 

to by bylo na tyle przed uruchomieniem check ma sie zaswiecic zawsze nawet jak nie ma bledow

natomiast ta z kluczykiem - zwana service oznacza drobne awarie ukl elektrycznego immo egr itp ,

jezeli ecu jest bez bledow to przed uruchomieniem zaswieci sie i zgasnie

 

wesołych świąt :jupi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość daniel6230i

Dzięki za odpowiedź :-)

Właśnie ta ikonka od Service zachowuje się tak jak opisałeś i dobrze myślałem, że Check Engine powinien zachowywać się podobnie. Hmm, widocznie ktoś musiał tam majstrować lub po prostu się przepaliła dioda. A możesz mi przybliżyć temat tego testu kontrolek? Lub jak samemu móc to sprawdzić? I czy np. jak sam wyjmę licznik (bo nie jest to trudne) to będę miał dostęp do tego by móc sprawdzić czy to wina diody? A już jak zdecyduję się jechać z tym do naprawy to wybiorę się chyba jednak do elektryka samochodowego. Jeszcze raz z góry dziękuję za pomoc. Wracam do stołu hehe Pozdrawiam:)

Edytowane przez daniel6230i

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podjechać do kogoś kto posiada interfejs OP-COM i zrobi test kontrolek. Po zdemontowaniu licznika nie sprawdzisz tego, bo nie jest to dioda wymienna tylko lutowana na płycie na stałe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegary trzeba wymontować i sprawdzić co poprzednik napsuł.Przed demontażem można zrobić test kontrolek ale potwierdzi on tylko jedno... że kontrolka nie świeci :-D a bardziej nas interesuje dlaczego nie świeci.

Możliwości jest kilka:

- uszkodzona dioda (najmniej prawdopodobne)

- wyrwana/wylutowana dioda (działanie osób trzecich)

- zaślepione okienko w plastikowej maskownicy

Trzeci przypadek najłatwiejszy w naprawie, wystarczy usunąć kawałek papieru i wszystko gra.Miałem taki przypadek ostatnio i dziwię się że nie jest częściej praktywany przez oszustów :-D zamiast wyrywania diody z płytki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności