Skocz do zawartości

Podłączenie czujnika temperatury Corsa B


Gość Scream

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry.

 

Bardzo proszę o pomoc w wymianie/ zamontowaniu termometru zewnętrznego w oplu corsa B.

przeszukałem forum i inne strony dotyczące tej tematyki, ale nie znalazłem 100% rozwiązania.

 

 

W moim autku poprzedni właściciel zmienił zderzak i chyba zapomniał o zamontowaniu termometru.

odnalazłem już 2 kabelki niebieski oraz niebiesko-biały w okolicach grilla przerwane

termometr też już mam,

problem polega na tym że nie wiem jak ściągnąć przednią atrapę grilla w corsie,

oraz w którym miejscu ma zostać zamontowany termometr. jak to zrobić.

oraz jak mogę połączyć pin od termometru z tymi porwanymi kabelkami.

 

za wszelkie podpowiedzi dziękuję...

 

Edytowane przez Scream
tytuł tematu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podłączenia możesz użyć np dwóch koszulek z grubszego przewodu i nasunąć razem z odizolowanymi końcówkami zerwanych przewodów na piny czujnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

Podlaczysz za pomocą wsowek. Kupisz w sklepie elektronicznym.

Mocowanie jest z przednim zderzaku.

W mocowanie chyba na wcisk.

W innych autach srubką lub taśmą.

A jeszcze inne mają montowane w lusterkach.

 

Podłącz to wcześniej. Znaczy czujnik do przewodów i sprawdź czy pokazuje dobrze temperaturę.

Możesz schować pod maską Narazie. Ale wtedy na postojach będzie oszukiwał łapiąc ciepło silnika.

Jak będzie pewnośc że dzieła to dopiero go zamontujesz w zderzaku. Narazie łap go trytką z dala od silnika chłodnicy i przewodów wodnych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ciężko się tam dostać.


Witam, czujnik działa, przedłużyłem kabelki po przez kostkę elektryczną( kupimy w każdym elektronicznym)

zamontowałem do kratki atrapy grilla po przez trytytkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość Beata K

Witam.

Podpinam się pod temat. Od kilku dni problem jak u autora posta. Na wyświetlaczu temperatura jaką tylko chcę -18, +7, +10 itd. Co kilka minut pokazuje co mu się umyśli. Wymieniłam termometr i nadal pokazuje bzdury,

wymieniłam wtyczkę ktorą się wpina w ten termometr i ciągle źle. Strasznie zawyża temperaturę. Dziś np jest +1, a u mnie +10,5. Przewody moim zdaniem dobrze połączyłam i zaizolowałam ( wiem jak to się robi i proszę się nie śmiać). Termometr uest na miejscu czyli w belce pod zderzakiem. Słucham każdej dobrej rady.

Kolejna rzecz: klakson mi przestał działać. Sprawdziłam bezpieczniki, dobre. Nie wiem gdzie szujać usterki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Beata K

Czujnik wydaje mi się, że kupiony dobry. Kurcze, obecnie jestem za granicą, kolega zamawiał mi TU przez internet. Na moim starym nigdzie nie udało mi się znaleźć rzadnych oznaczeń, symboli. Irytuje mnie ta "dziwna" temperatura.

Klakson - postaram się jeszcze sprawdzić ten prąd (jestem kobietą) i mam nadzieję, że uda mi się to ogarnąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności