Skocz do zawartości

C14NZ szarpie po puszczeniu gazu


Gość ufolsky

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent: Opel Astra 1.4 8V SPI C14NZ 1993, bez LPG

Objawy: poszarpywanie silnika, ale TYLKO podczas jazdy. Jak puszczę gaz, na dowolnym biegu, nawet mając obroty wyższe niż 1000/min (na słuch). W ciągu kilku ostatnich tygodni (dystans około 3 kkm) 2x wyskoczył błąd 35. Obserwowane po rozgrzaniu silnika.

Co zostało zrobione: czyszczenie przepustnicy i krokusa (bez rozbierania), kontrola czujnika położenia przepustnicy, krokusa i czujnika temp wg http://czarnikm.republika.pl/c14nz.html - brak podejrzanych; wymieniony niedawno filtr powietrza; czujnik halla wymieniany w zeszłym roku na nowy, świece zmieniane na NGK 2 lata temu przy wymianie UPG; filtr paliwa zmieniany 2 lata temu; wężyki podciśnienia skontrolowane wzrokowo i organoleptycznie.

 

Jakieś pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiece zmieniane 2 lata temu... Zaczalbym w takim razie od swiec, bo koszt niewielki, a i tak powinienes je juz zmienic (chyba, ze auto w ogole nie jezdzone).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie przyczyną szarpanie są świece i kable :) podepnę się do kolegi wyżej ;) wmnień świece i sprawdź czy kable nie mają przebicia :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece sprawdzane optycznie, mają raptem 20tys km, poprzednie miały około 100tys, poza tym szarpałby również przy przyspieszaniu. Kable nowe, lambda ok, podpinany pod kompa uniwersalnego i nie znaleziono żadnych nieprawidłowości. Szukam kogoś z kompem dedykowanym do opli, może pomoże.

Edytowane przez ufolsky

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo podpięcie pod kompa nie pomoże. Jeżeli nie chcesz w ciemno kupować nowych świec, to podmień z kimś i sprawdź.

Dodatkowo przepustnica czyszczona była bez wyjmowania. Jeżeli w Twoim silniku jest podobna jak w 1.8 16V, to samo przepłukanie nie wystarczy. Jest tam kanalik, który zapycha się syfem i trzeba go dobrze "przedmuchać".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze inna to pewna sprawa. Chodzilo mi o konstrukcje w przyblizeniu :) Warto ja wyczyscic poza autem i miec pewnosc, ze jest rzeczywiscie czysta, niz zaprzatac sobie glowe i szukacj przyczyny w nieskonczonosc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co możesz mieć też zapłoń przestawiony :) ja tak miałem strzelało z rury i szarpało ;) okazało się że zapłon przestawiony 30 stopni do tyłu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u niezawodnego człowieka, wymienił wężyk od MAP sensora, przestawił KWZ o 5 stopni, dociągnął pasek alternatora i problem jak był, tak jest. Facet twierdzi, że to będzie usterka mechaniczna (np. przeguby), ale ja takową wykluczyłem wyłączając stacyjkę podczas jazdy, gdy szarpie. Do tego szarpanie pojawia się tylko po dobrym rozgrzaniu silnika. Nie wiem czy jest sens pokazywać auto kolejnemu fachurze.
Zauważyłem jeszcze coś, czego wg mnie nie było wcześniej. Po przejechaniu kilku km na zimnym silniku temperatura płynu rośnie, w końcu osiąga te 90st i zwykle ta temperatura się trzymała, a teraz potrafi spać kreskę niżej przy gwałtownym hamowaniu. Dopiero po następnych kilku km sytuacja się stabilizuje. Jak wspomniałem - wcześniej na 80% tak nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności