Skocz do zawartości

Cykliczne syczenie zwrastające wraz z obrotami


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po wymianie UPG z okolic zaznaczonym na zdjęciu słychać takie cykliczne syczenie, czestotliwosc syczenia wzrasta wraz z obrotami.w tym miejscu słychać syczenie najbardziej. silnik pracuje normalnie, trzyma obroty zbiera się normalnie.najbardziej je słychac od przdu silnika, za silnikiem w strone kolektora ssacego i przepustnicy syczenie słyszalne jest słabiej. dzwiek syczenia najbardziej przypomina dzwiek napełniania sie kompresora(taki do lakierowania itp). Wydaje mi sie ze to tak jak by powietrze uciekało przez jakas niewelka szczeline.przedmuchów w głowicy nie czuje...

http://images63.fotosik.pl/557/264cd9312455cf13.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tą metalową osłoną rura wydechowa jest wpięta do kolektora, może uszczelka na złączeniu (rura na dwóch sprężynkach i nie wiem czy jest uszczelniona uszczelką płaską czy też pierścieniem uszczelniającym). Może być że stamtąd dmucha ta część lubi bardzo korodować a jak ściągali głowicę to pewnie ruszyli. Sprawdź też tą rurę co masz poklejoną taśmą (pewnie lpg cofnęło?).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie, mój silnik znacznie ładniej wygląda(w srebrzance:P) zdjęcie zapożyczone z netu.jutro będę sprawdzał dokładnie bo będę miał więcej czasu. mk5 czy było to wyczuwalne pod ręka ze dmucha?dodam iz nie jest to jednostajne syczenie tylko takie cykliczne wraz z wiekszeniem obrotów przespiesza

wiec dziś dokładnie osłuchałem to miejsce za pomoca rurki i wyraźnie słychać ze to syczenie wychodzi z czwartego gniazda świecy. świeca nie jest luźna. dodam iz mechanik w tym gniezdzie jechał gwintownikiem bo po zdjeciu głwowicy okazało sie ze świeca nie była do końca wkręcona przez nagar który sie tam uzbierał.nie mam pojęcia dlaczego ucieka z tego miejsca powietrze. przed wymiana swiec nic takiego nie wystepowało. jest mozliwosc uszczelnienia tego miejsca w jakis sposób?

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie nie,swiece sa nowe. najprawdopodobniej nagar ze spalin nie do końca się usunął i widać ze uszczelka na świecy nie dolega do końca. wiec świeca nie wkręciła się do końca. czym można skuteczne usunąć nagar z gwintu? szczoteczka do zębów i benzyna usunie to dziadostwo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz doczytałem ze swieca nie była dokrecona przed remontem pasowało by gwintownikiem poprawic(byc moze problem w gwincie był a nie nagar)

Moim zdaniem skora swieca sobie nie radzi z przerobieniem gwintu tym bardziej szczoteczka.

Edytowane przez mk5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem iz było przejechane gwintownikiem ze wzgledu na nagar który był widoczny gołym okiem i który wyszedł. z gwintem nie było problemów.chciałem rozpuścić najpierw nagar benzyna i dopiero szczotka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a skoro nagar wyszedł moze jest jeszcze jakis problem?Bez powodu swieca sie nie dokreciła.Byc moze ta poprzednia tez jakiegos powodu i dlatego nagar powstał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyszedł nagar ale widocznie z gwintu nie do końca. nagaru było tyle iż mimo to ze stara świeca nie była do końca wkręcona to kompresja nie uciekała bo nagar uszczelnił. świeca ma taki drobny gwint ze wystarczy malutki bród i się zakleszczy i nie pójdzie dalej.a szarpanie się z nią może spowodować zerwanie się gwintu. jutro bede wiedział wiecej

 

edit

 

tak wiec przypuszczenia moje się potwierdziły. nagar do końca nie zszedł z gwintu i świeca nie chciała dojść. po oczyszczeniu i dokręceniu już nic nie syczy pod maska. a uszczelki chyba już wszystkie sprawdziłem i są w porządku ;) mozna do kosza

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności