Skocz do zawartości

Stabilizator pzedni Opel kadet 1.4 91r


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Bylem na przegladzie wczoraj i gosciu stwierdzil ze nie posiadam przedniego stabilizatora .To ja do goscia ze ja nigdy nie widzialem w moim kadaciku czegos takiego i nie wiem nawet jak i gdzie to powinno sie znajdowac.ale papier podbil :)moze w moim aucie tego poprostu nie przewidzieli czegos takiego albo poprzedni wlasciciel to wykrecil.

Te otwory w wachaczach takie duze to chyba do mocowwanie tego stabilizatora ale gdzie jeszcze sie to powinno mocowac?

Prosze o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałem Kadeta z 3 drz. z 91 roku z silnikiem C14NZ produkowany w Belgii i nie posiadał stabilizatorów. Ten typ chyba tak ma, bo znałem cała historię samochodu i nie wchodziło w rachubę wykręcanie stabilizatorów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również miałem ten sam model cogines, i nie miałem stabilizatora więc chyba TTTM,no i na przeglądach nikt nie zwrócił mi uwagi o jego braku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no i sprawa jasna .Tylko jest mozliwosc zamontowanie tego stabilizatora jesli mialby cos poprawic w zawieszeniu jakies odworu w podwoziu czy cos?bo nawet nie pamietam czy u mnie w kadzu są jakies miesca do zamontowania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabilizator bez problemu zamontujesz, pasuje nawet ten od GSI (najgrubszy). Bedziesz potrzebowal komplet z jakiegos dawcy. Polecam ten zabieg, poprawi sie prowadzenie auta wiec chyba warto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Potwierdzam to co mówi GrzECHO

stabilizator znacznie poprawia wlasciwosci jezdne. zmniejsza sie troche przechyl budy na zakretach co powoduje lepsze trzymanie.

ogolnie stabilizatory sa 2 (przod i tyl)

przedni polecalbym z GSI laczniki stabilizator-wachacz raczej nowe bo stare ciezko odzyskac ale sprobowac mozna. tylny stabilizator znajduje sie w belce (jak popatrzysz na belke tylnego zawieszenia od strony silnika to znajduje sie on w tej dziurze. po bokach belki od strony kola widac "uszy" do ktorych jest przykrecony).

 

Jak chcesz to w sobote bede robil z kadziem to moge ci cyknac fotki z kanału jak to wyglada dokladnie i fotki budy gdzie sie to montuje.

polecam rowniez wizyte na KADETT TUNING KLUB www.KTK.pl

Tu o kadziu znajdziesz duzo wiecej info

 

w razie pytan 501625504 tylko powolaj sie na forum opel 24 zebym wiedzial kto i skad

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak,u mnie w we wszystkich 5 kadziach wlacznie z kadziem D nie bylo zadnych stabilizatorów wiec nie masz powodu sie tym za bardzo przejmowac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Kadett 1,3/1,4 stabilizatora nie miał w serii ale tylko eksportowe na wschód i ościenne na niektóre rynki miały również montowane 1,4 ale to małe serie były nawet w Niemczech rzadko trafić na taki wóz. Zamocować można ale trzeba załatwić cały komplet szczególnie mocowanie do budy ze śrubami bo są nietypowe gwinty. Łączniki stabilizatora są jednakowe we wszystkich wersjach.Mocowania do budy są w dole ściany grodziowej komory silnika (dwa otwory gwintowane z lewej i prawej strony nad wahaczem) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności