Skocz do zawartości

Corsa B 1,4 '98 Wspomaganie ciężej chodzi.


Gość Michal3mia100

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michal3mia100

Mam taki problem. Otóż od jakichś 3 tygodni słyszałem jakieś piszczenie. Myślałem, że to przez to, że mokro jest ale to nie to. Od 3 dni czuję, że kierownica / wspomaganie chodzi mi ciężej. Wcześniej z łatwością kręciłem jedną ręką, a nawet 2 palcami kierownicą. Teraz też tak mogę ale czuję opór. Tak jakby wspomaganie gorzej działało. Odkręciłem zbiornik od płynu do wspomagania i było mało to dolałem jakiegoś co mi gość w sklepie doradził co można mieszać z każdym innym. Po wlaniu odpowietrzyłem tj. odkręcony zbiorniczek, odpalony silnik i kręciłem raz w lewo do końca, raz w prawo do końca. Tak z 15-20 minut robiłem. Piszczenia nie słychać ale kierownica dalej tak ciężej chodzi.

 

Teraz moje pytanie, a mianowicie dwa:

 

Czy jest możliwość, że przez śnieg oraz ogólny mróz bo jest dobre -10 stopni coś tam po prostu w kołach nie chodziło? Może lód się zrobił gdzieś i po prostu mi tak ciężko chodzi? Mam w planie pojechać jeszcze do jakiejś galerii handlowej gdzie jest parking podziemny czy jakiś inny, zostawić samochód na kilka godzin aby się odmroził i wtedy zobaczyć jak to działa.

 

A drugie pytanie to: czy jeżeli wpływ temperatury i warunków nie ma nic do rzeczy to o co chodzi? Chciałbym otrzymać inną poradę niż - jedź do mechanika, bo to wiem. Chcę wykorzystać wszystkie opcje jakie mogę sam sprawdzić i dopiero później pojechać do mechanika. Jest to mój pierwszy samochód i nie znam się jakoś wielce. Czekam na sensowne odpowiedzi ludzi znających się na rzeczy, a nie na trollowaniu ;).

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michal3mia100

A zla pogoda niebma wplywu? Zaczelo sie tak ciężko kręcić jak spadły teraz te większe śniegi i ostro -10 stopni. Może cos przymarzło? Chce sprawdzić wszystkie opcje jakie sam mogę sprawdzić. Jadę zaraz na parking jakiejs galerii postać niech sie odmrozi i wtedy soe zobaczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michal3mia100

Na jakims forum czytalem ze jak piszczy i ciezko chodzi to malo plynu i zapowietrzone jest. Po wlaniu jezeli jest cicho ale kierownica ciezko chodzi to podobno zle odpowietrzone. Co w takim przypadku zrobic?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukaj problemu tam gdzie go nie ma. Hydraulika sama się odpowietrza, olej w niższej temperaturze ma inne właściwości a sama pompa tez już nie ma u ciebie takiej wydajności i ciśnienia jak kiedyś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michal3mia100

Pompa dziala bo slysze to charczenie jak na maksa skrece kola. Maglownica zatem? Kurcze patrzylem i nie widzialem aby cos z niej cieklo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michal3mia100

Oj koledzy chyba jednak miałem rację z tą zimą. W kołach, obok kół i pod nadkolami miałem pełno zamarzniętego śniegu. Teraz odpadł i mam wrażenie, że działa tak jak wcześniej ale pojezdze jeszcze i zobaczę. Byłem u mechanika i też mi powiedział abym przeczekał te mrozy bo moze być to właśnie ich wpływ.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności