Skocz do zawartości

Wymiana oleju Astra H


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy w Astrze III z 2005 roku są czujniki wymiany oleju? Jeżdżę średnio rocznie 15 tys. Kiedy powinnam wymieniać olej? Jaki jest najlepszy do mojego silnika? ( 1.7 ctdi 74 kw).

 

Proszę o pomoc bo zgłupiałam, zbyt wielu doradców. Wolę sama się douczyć.

A Każdy mechanik jak widzi babe to zakłada, że ona na niczym się nie zna....:P

 

Pozdrawiam

Też taką jeżdze porzednik lał olej ELF COMPETITION STI 10W40 przebieg 148tys czy jak będe go teraz zmieniał to mam nalać pełny syntetyk czy lać elfa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Są dwa kryteria wymiany oleju: przebieg lub czas czyli średnio co 10000-15000kkm (w zależności od jakości oleju i warunków w jakich pracuje) lub co rok

Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że cały sztab tachniczny Opla, jak i innych producentów nie znają się na swojej robocie i należy ich zaliczyć do konowałów. Zalecenia odnośnie wymiany oleju czyli przebieg i częstotliwość podany jest w książce serwisowej poszczególnych modeli silnika. Myślę, że tego należy się trzymać. Oczywiście można wymienić olej co 10k ,na pewno nie zaszkodzi. Olej tani - pisze ktoś inny. Jak tani to dlaczego nie wymieniać co 1tys km. ? Tak samo z rozrządem ? Producent przewiduje wymianę co np. 150k a my wymieniamy co 80k? Można ? Można. Tylko po co są zalecenia producenta? Czyżby działał na naszą szkodę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni się bardzo dobrze znają na swojej robocie czyli wymianie części. Rób wedłóg ich zaleceń to będziesz ich częstym gościem a oni Ci wszystko bardzo dobrze wymienią na nowe, oczywiście za Twoje pieniądze. Tylko nie płacz później na forum, że Ci pasek strzelił albo z silnikiem jest coś nie tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mietekforce

producent podaje interwały poszczególnych elementów przez ustalenie optimum zużycia i ochrony, tzn nie zwiększać kosztów ale i nie pogarszać parametrów. Odpowiedz prosta dbasz o auto skracasz czas między wymianami. Olej jest tego najlepszym przykladem bo chroni serce auta. Niema sensu zmieniać co 1k km ale już dwa razy w roku co 7tys powiedzmy wydłuży życie jednostki. Jeżeli kto leje olej za 60zł GM i potrzebuje na wymianę niecałe 3 litry i nie jest to dla niego wydatkiem to zmienia częsciej jak mu sie chce a nie musi.

 

Zasada jest prosta lepiej wymienić dwa razy olej za 100zł(powiedzmy) niż raz zalać olej za 200zł. (cena dotyczy oleju markowego np porównanie GM do wybajerzonego Castrola)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie płacz później na forum, że Ci pasek strzelił albo z silnikiem jest coś nie tak.

Widzę kolego, że nie zrozumiałeś aluzji. :zawstydzony:

Jak tak bardzo boisz się o jakieś halo z autkiem to wymieniaj olej po 5tys, rozrząd co 10 tys( pewnie pasek wytrzyma) :aniolek: A tak na poważnie.Nie po to są zalecenia serwisowe by mieć je w poważaniu. Oczywiście, opony też mają wskaźnik zużucia co nie znaczy, że nie można zmienić ich wcześniej. trochę zdrowego rozsadku i będzie OK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się rozbija o układ odniesienia. W warunkach niemieckich autostrad możesz sobie stosować zalecenia niemieckiego producenta ale polska rzeczywistość wszystko boleśnie weryfikuje. A wymiana oleju co 10k km szczególnie jeżdżąc po mieście to norma a nie żaden wymysł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecenia odnośnie wymiany oleju czyli przebieg i częstotliwość podany jest w książce serwisowej poszczególnych modeli silnika. Myślę, że tego należy się trzymać. Oczywiście można wymienić olej co 10k ,na pewno nie zaszkodzi. [...] Tak samo z rozrządem ? Producent przewiduje wymianę co np. 150k a my wymieniamy co 80k? Można ? Można. Tylko po co są zalecenia producenta? Czyżby działał na naszą szkodę?

 

Wziąłem ci ja ostatnio do łapy oryginalną instrukcję do mojej Astry /rocznik 2005/ - naskrobane tam jest - wymiana rozrządu w moim silniku co lat 10 lub 150 tysiąców przebiegu - OK; pobrałem ostatnio ze strony Opla instrukcję do Astry H wydaną np. rok temu - wymiana rozrządu w tymże samym modelu silnika - co 90 tysięcy lub 10 lat ... zmian konstrukcyjnych w silniku nie dokonywano, moc nie wzrosła... czyżby paski teraz cieńsze robili. Co do wymian oleju - jak przedmówcy wspomnieli - dużo zależy od warunków eksploatacji auta.

Zdrowy rozsądek moim zdaniem najważniejszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności