Skocz do zawartości

Astra c14nz-dziwne zachowanie silnika


Gość wojdal1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeglądając tematy nie znalazłem przypadku podobnego do mojego. Problem polega na tym, że astra dużo pali i muli, ale po kolei. Rok temu przeszła gruntowny remont: nowe panewki, pierścienie, kompletne uszczelnienie silnika, remont głowicy, rozrząd, kable, świece, kopułka+palec, silniczek krokowy, czujniki temp. do komputera i na licznik. Od remontu zrobiłem ok. 8000km i próbuje znaleźć przyczynę jej problemów. Byłem u mechanika, podpiął komputer i okazało się, że wtrysk przelewa i temp. silnika to -40. Stwierdził, że winny sterownik silnika, rzeczywiście po wymianie była różnica, na ponownej diagnostyce wszystko było w normie, coś tylko nie tak z sondą lambdą (komputer jej nie widział). Po tej operacji astra nadal potrafi spalić 10l/100 w mieście(czasami więcej) :/ . Druga dziwna przypadłość tego samochodu jest taka, że czasami muli a czasami jest ok. Ostatnio wskoczyłem na autostrade i rozpędziłem ją do 160 i tak mniej wiecej przez 10km, po zjechaniu z autostrady dostała "kopa" elastyczność silnika była jak nigdy dotąd, nawet z 5 biegu było czuć że przyspiesza. Następnego dnia jednak wszystko znowu było tak jak dawniej, niby jechała ale trzeba było ją wkręcać na obroty, nie wiem jak to wytłumaczyć, poprostu po dodaniu gazu silnik niby miał obroty ale nie miał tego przyspieszenia, a wtedy po przejechaniu autostradą astra przyspieszała a silnik pracował ciszej. Nie wiem co może być powodem tej usterki, znajomy podpowiedział mi że to może być wina sprzęgła lub skrzyni (nie pamiętam dokładnie) pamiętam tylko jak mówił, że coś się tam reguluje. Czy to prawda. Proszę o pomoc :help:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności