Skocz do zawartości

Brak mocy po zaswieceniu kontrolki Układ Elektroniczny Silnika


Gość Zafira 2.0 DTI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość paweł77

ja mialem ostatnio wymieniane cale przewody bo korozja zniszczyla połączenia ...przedziwne rzeczy się działy w końcu zobaczyłem kałuże pod autem.

 

Winna może być nawet uszczelka obudowy filtra...czase źle zakladają parcieje ... i popuszcza powietrze...masa detali do sprawdzenia.... Jak dymi to moze być wiele rzeczy. Ogólnie niestabilna praca czegos....

i teraz szukaj igły w stogu siana. bardzo dziękuje za pomoc i na pewno będę wszystko po kolei sprawdza sprawdzał

Edytowane przez paweł77

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

 

zapalają się dwie kontrolki pomarańczowe (pompa , klucz) spada moc i koniec jazdy

To jest tryb serwisowy.

Problem występuje przy określonej temperaturze czy też obrotów silnika podczas jazdy (obciążenia).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paweł77

To jest tryb serwisowy.

Problem występuje przy określonej temperaturze czy też obrotów silnika podczas jazdy (obciążenia).

dzisiaj po zdjęciu pokrywy filtra powietrza zauważyłem dwa przewody zaizolowane taśmą izolacyjną co już istniały od dawien dawna, zdjełem izolację i wyczyściłem przewody. po tej interwencji zapala się tylko klucz

oraz zauważyłem że klucz zapala si gdyż zawór AGR nie działa a mam go kilka dni zakupiony w niemczech

Edytowane przez paweł77

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paweł77

dzisiaj po zdjęciu pokrywy filtra powietrza zauważyłem dwa przewody zaizolowane taśmą izolacyjną co już istniały od dawien dawna, zdjełem izolację i wyczyściłem przewody. po tej interwencji zapala się tylko klucz

oraz zauważyłem że klucz zapala si gdyż zawór AGR nie działa a mam go kilka dni zakupiony w niemczech

witam, znam już przyczynę awarii mojego auta, była to usterka czujnika położenia wału. jak silnik był zimny to auto odpalało a jak już wzrosła temperatura to czujnik przestał działać i wszystko rozłączył. dziękuję za wszystkie rady na pewno w przyszłości się przydadzą . pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paweł77

nie, dostałem namiar na mechanika (Polaka) w moim regionie w Niemczech gdzie mieszkam, który posprawdzał mi wszystko i próbie jazdy zauważył ten problem. bez zawachania podał przyczynę i na drugi dzień miałem już ten czujnik który kosztował 41 euro. jestem zadowolony bo rano idąc do samochodu nie muszę już długo kręcić aż odpali..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak zwyklemylące komunikaty starego systemu diagnostyki. Dziwi mnie że nie było zmianki o diagnostyce, bez tego nawet nie ruszam auta.

Najważniejsze że wiadomo co poległo.

Ja po wymianie czujnika wyraźnie poczułem wzrost mocy - u mnie nie padł do końca, tylko miał jakieś stany nie ustalone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paweł77

Na komputerze wyszło?

odbyło się bez komputera, dostałem namiar na mechanika (polaka) w niemczech który mieszka w moim rejonie. po sprawdzeniu auta oraz po jeździe próbnej podczas której pojawił się opisywany problem stwierdził że jest to ten czujnik . po rozgrzaniu się silnika czujnik nie podaje impulsów i wszystko rozłączy.

odbyło się bez komputera, dostałem namiar na mechanika (polaka) w niemczech który mieszka w moim rejonie. po sprawdzeniu auta oraz po jeździe próbnej podczas której pojawił się opisywany problem stwierdził że jest to ten czujnik . po rozgrzaniu się silnika czujnik nie podaje impulsów i wszystko rozłączy.

miejmy nadzieje że nasze auta będą ładnie bez awaryjnie jeździły. pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności