Skocz do zawartości

Duże zużycie oleju ..


Gość dpmeriva

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dpmeriva

Witam..mam mega problem ...Auto - MERIVA 1.6 SOHC. spala niewiarygodne ilości oleju na 160 km nawet dolewam 0,7 litra w aucie była robiona już dwa razy głowica bo pierwsze podejrzenie padło na nią, bo robil się majonez.. ...potem świece kable itp itd wydałem już 2 tyś na całą zabawe i dalej to samo....byłem na pomiarze spalin i wyszły takie liczby że aż głowa boli bo okazało się że auto zachowuję się jak by mialo lpg i źle ustawony gaz ale ona nie ma lpg i wychodzi na to że wypala olej jak wsciekłe tylko jaka jest przyczyna??? dziś byłem w oplu na przeprogramowanie kompa bo gdzies czytałem że to jego winaale nie dało sie bo jest wgrany najnowszy system i nie pusciło ich żeby to zrobić i nic nie wyszło na kompie tylko błedy

od 0531do0534..

Auto fakt ciężko pali ale to może być wina świec ale spalanie oleju to jest jakaś miazga...prosze o pomoc..

Edytowane przez dpmeriva
reg.3.1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za mechanik ci to robił?A pomiar kompresji?Świece i kable nie mają wpływu na spalanie oleju.Dwa razy zdejmowana głowica i nikt nie sprawdził pierścieni i cylindrów.A pomiar kompresji i próba olejowa?Zmień mechanika a temu co ci to robił każ zapłacić za niepotrzebne koszty na które cię naciągnął.Masło fakt może być od uszczelki ale takie spalanie oleju to kapitalka silnika albo kupno innego używanego.A gdzie to wyczytałeś że komputer ma wpływ na spalanie oleju?Na spalanie benzyny to fakt ale olej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dpmeriva

kompresja sprawdzana pierścienie szczelność głowicy próba olejowa itp itp wszystko tip top około 14 barów na cilinder mechanika nie zmienie bo nie muszę :-) ....a o kompie mi mowili na stacji diagnostycznej przy pomiarze spalin i na forum elektroda pisalo że pobiera również olej bo ma złe odczyty i robi się taka temperatura spalania że nawe nie dymi wypalając olej a własnie jest tak bo dymka nawet nie puści przy dodawaniu gazu ..ale mam nadzieje że ktoś się znajdzie kto zna przyczyne czy to napewno komp czy co innego ...

Edytowane przez dpmeriva

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według twojego silnika stopień kompresji jest 10:1 w benzynie jest przelicznik x1.3 to by wychodziło że twoja kompresja powinna być 13 .Nie piszesz nic o odmie.Czy jest zaolejona.Może maszprzytkany układ odpowietrzania komory silnika Czy mierzyłeś ciśnienie oleju(rozumiem że tym mechanikiem jesteś ty).A głowica była robiona przez dobry warsztat?Może jest pęknięta i ktos tego nie zauważył?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pierwsze słyszę że przy spaleniu oleju nic nie pozostaje w silniku. Bo takie ilości oleju nie są w stanie wyparować nawet jak by spalał tylko olej. Więc luknij czy masz czyste świece i czy olej nie ucieka ci do płynu chłodniczego lub gdzie inndziej :hyhy:

Edytowane przez toms

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ten temat. Kompresja była po 14 i więcej, a pierścienie do wymiany: http://forum.samnaprawiam.com/kapitalka-silnika-na-wesolo-czyli-dwoch-macherow-w-akcji-vt6870.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ten temat. Kompresja była po 14 i więcej, a pierścienie do wymiany: http://forum.samnaprawiam.com/kapitalka-silnika-na-wesolo-czyli-dwoch-macherow-w-akcji-vt6870.htm

Pochwal się jak wykonałeś honowanie bo w artykule nie pokazałeś przyrządu

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honownica z allegro za cztery i pół dychy: http://allegro.pl/honownica-32-90-mm-kupczyk-i4069839341.html

Do tego wiertarka z regulacją obrotów.

Olej na kamienie i gładź no i jazda.

Nie ma się czym chwalić...

Ślady fabrycznego honowania były nawet jeszcze dość wyraźne, i tak naprawdę nie trzeba było kupować honownicy, dałoby radę bez niej. No ale kolega chciał honować, to sobie honował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności