Skocz do zawartości

Nowy termostat i problem z temperaturą


Gość wieru

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rafał_79

Termot/Stahlter nie jest taki zły, ja ostatnio kupiłem Gate"sa i przepuszczał przy 40st. zamieniłem na termota/stahltera 82st. i teraz trzyma ok. 78/80st, w lato temp. podnosi się do 82-83st. Termostat termot zaczyna się powoli otwierać ok. 4-5stopni wcześniej,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Podpowiem wam jak prosto sprawdzić nowy termostat I nie tylko nowy . Wystarczy termometr od pieca C.O.lub inny do 100 C Wrzucasz go do garnka z wodą stawiasz na kuchence i wkładasz termometr . I wtedy łatwo sprawdzić przy jakiej temp. się otwiera. Mnie wpadł w łapy taki przy okazji porządków

http://allegro.pl/termometr-prosty-pionowy-do-kotla-pieca-1-2-cala-i3952062903.html

Edytowane przez irek711

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powinno być ale ja poprzedniego zamiennika tak właśnie sprawdzałem i w garnku było ok. a w aucie już nie.A już po przy ochłodzeniu powietrza (od jesieni)zaczął wykazywać tendencję do przepuszczania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO za termostat wody oryginał 120zł a ze nie mieli takowego wiec mi zaproponowali zamiennik wahlera i poinformowali ze ten idzie na 1-y montaz.Czy ktos mógłby mi wytłumaczyc czym rózni sie oryginał od tego 1-y montaż?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A panowie powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz. Czemu na postoju temperatura ucieka w dół(silnik chodzi)? i np jeszcze dlaczego jak silnik jest zagrzany a na zegarze jest 84 stopnie i zostawię samochód np. przez sklepem, przyjdę za 10 min a na zegarze jest coś koło 70 albo mniej? normalne jest to że się tak szybko wystudza? :-) pozdrawiam

Edytowane przez wieru

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A panowie powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz. Czemu na postoju temperatura ucieka w dół(silnik chodzi)? i np jeszcze dlaczego jak silnik jest zagrzany a na zegarze jest 84 stopnie i zostawię samochód np. przez sklepem, przyjdę za 10 min a na zegarze jest coś koło 70 albo mniej? normalne jest to że się tak szybko wystudza? :-) pozdrawiam

Opel ma chyba takie materiały że naprawdę dobrze oddają ciepło.Ja w mojej Mery silnik 1.6 16V na jesieni zalałem Ceramizerem i zgodnie z zaleceniami postawiłem ją odpaloną pod garażem na 4 godziny.Przez te 4 godziny wskazówka oscylowała między 90 a 85 i ani razu nie włączył się wentylator.Dopiero do dodaniu gazu aby wjechać do garażu wentylator się włączył.Dzięki temu te silniki jeżeli mają sprawny układ chłodzący nie przegrzewają się w korkach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności