Skocz do zawartości

Wymiana wtryskiwaczy. Ciężkie zadanie?


Gość Pietrii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przymierzam się do wymiany końcówek wtryskiwaczy.

Lecz koszta niestety są duże i próbuje wymyślić jakieś tańsze rozwiązanie.

Stąd moje pytanie.

 

Czy nie taniej było by mi kupić używanych wtryskiwaczy (załóżmy 100-150 tyś przebiegu),

i wymienić za pomocą klucza dynamometrycznego?

 

Czy przy takiej wymianie konieczna jest ustawienia kąta wtrysku?

Czy są inne rzeczy na które powinienem uważać.

 

(Dodam że wymiana końcówek to pewnie jakieś 400 zł minimum.)

 

(Objawy dymi na czarno i lekko podniesione spalanie 7-8l miasto.)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazaj bo znajdziesz takie wtryski do stargo klekota 20 letniego z przelotem 150 tys. Swoje wyciagnij i wystaw na allegro z dopiskiem 150 tys km to sobie sam od siebie odkupisz. Nie wierz w bajki kolego.

DO tego motoru koncowki z oryginalu nie powiny byc drogie. Cos kolo 50 zl szt. Pamietma ze w polowce ludziska wymieniali i w zamienniku koszotwoaly rozpylacze po 25 zl a z ori po okolo 50-60 zl znaczy se boscha. Tutaj nic nie musisz robic- poprostu rozkrecasz wyciagasz rozpylacz i sprecasz ponownie. TO nie najnowszy cud techniki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki wielkie.

 

Z tego co patrze na stronie intercars końcówka BOSCH 170zł a firmy WUZETEM 53zł.

+nowe uszczelki. Jeszcze się zastanowię które kupić.

Jeśli to faktycznie nie jest duże wyzwanie zrobię to sam.

 

Rozumiem że te końcówki wchodzą bez większego problemu (nie trzeba używać żadnej prasy)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wesol,powinieneś o 19.00 się w jedynce pokazywać i takie teksty dzieciom żenić.Jak sobie wyobrażasz wymianę końcówki wtrysku i nie wyregulowanie go? :?:? :?:?

 

Jakoś tego pojąć nie potrafię albo procedura naprawy tak naprzód poszła że się pogubiłem.Jeśli znasz choć trochę budowę wtrysku to jest tam taka podkładka w środku i ona odpowiada (dobiera się odpowiednią grubość) za to przy jakim ciśnieniu otwiera się wtrysk.

 

Końcówka z oryginału kosztuje 355,-,także Pietrii polataj po okolicy,popytaj pompiarzy ile za końcówkę z wymianą i będziesz wiedział co i jak.A do szmelcwagenów kosztowały końcówki swego czasu po 50-80 złociszy.

 

I tak na marginesie,po paru tyś wtryski ponownie do regulacji,a potem można następne 100tyś robić ze spokojem.

Edytowane przez BENY72

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wypbrazam sobie to bo to robilem juz dziesiatki razy. Co tyt am chcesz regulowac w jednosprezynkowcu to nie wiem. TO nie najnowszy CR by tam ustawiac cisnienia i nadawac imma. Spokojnie da se to robic nawet w tdi VP i jak wymieniasz w takim tdi na rozpylacze boscha to nie ma w 90% przypadkow potrzeby regulowania dwóch cisnien otwarcia.

Moz eodrazu zafunduj koledze operacje wymiany rozpylaczy za 3000 zl to sie kolega zdecyduje napewno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wykrece wtryskiwacze zaniose do bosha i przykrece. Zaoszczedze chociaż troche. Mam nadzieję że nie będzie problemów przy montazu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności