Skocz do zawartości

Opel 2,0 8v olej w układzie chłodniczym


Gość KrzysztofMateo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KrzysztofMateo

Witam

Od dwóch lat jestem posiadaczem Opla Calibry 2,0 8v

był on praktycznie niezawodny do niedawna, kiedy się okazało,że podczas jazdy zaczął chodzić na 3 cylindry

Był holowany na linkę do mechanika , któty stwierdził bardzo niskie ciśnienie sprężania na 1 i 2 cylindrze .

Zgodziłem się po jego namowie na wymianę uszczelki pod głowicą

Uszczelka była wypalona między 1 i 2 cylindrem

Uszczelki sam kupiłem w sklepie i mu dostarczyłem ,pod głowicę uszczelka firmy goetze

Po dwóch dniach mechanik zadzwonił ,że jest złożony samochód

Wszystko pięknie ładnie chodzi więc zapłaciłem i wróciłem do domu około 5 km

Gdy wjechałem do garażu z pod maski zaczeło parować ,ale nie był gorący tylko miał około 80 stopni

Zgasiłem samochód po czym zajżałem do zbiorniczka wyrównawczego chłodnicy i zobaczyłem w nim olej około 10 ml na powierzchni

Dodam że mechanik wlał płyn chłodniczy który wcześniej spóścił i nie było w nim oleju

Proszę o pomoc co mogło się stać

głowicy nie planował szpilki stare założył choć pytałem się czy nie kupić nowych

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mietekforce

Po wypaleniu uszczelki pod głowicą, głowica obowiązkowo do planowania, szpilki nowe obowiązkowo bo swoje już się nadźwigały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiles tanio to teraz wychodza babole

co tu mamy napisac ??

spartoliles sprawe i tyle

mechanik tez dupa ze sie zgodzil na taki ''remont''

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KrzysztofMateo

zrobiles tanio to teraz wychodza babole

co tu mamy napisac ??

spartoliles sprawe i tyle

mechanik tez dupa ze sie zgodzil na taki ''remont''

Tak jak pisałem pytałem się czy głowicę do planowania trzeba i czy nowe szpilki a on powiedział że nie

Czy po planowani głowicy i wymianie uszczelki na kolejną z szpilkami nie będzie to samo?

Dodam że wcześniej przed wymianą uszczelki płyn chłodniczy był czysty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno po jakimś czasie będziesz ją zwalał bo znowu się wypali w tym samym miejscu.

 

Co do oleju to jest możliwość że przy ściąganiu głowicy trochę z niej wypłynęło i poszło w kanał wodny.

 

I tak jak Gawlak pisał ,tanio nie znaczy dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CalibraFOR

Nie mogę się zalogowac na poprzednim koncie złe hasło wtf

Więc pisze z tego

 

Dzisiaj zaciągnołem samochód do mechanika po czym został wypłukany układ kilka razy ,wiec został zalany płunem z poprzedniej wymiany

samochód został odpalony gdy nagrzał się z ścian zbiorniczka zaczoł schodzić olej z małymi bąbelkami ,po czym głowica została dociągnięta o około 30 stopni

z każdą sekundą było coraz mniej oleju,ale czasem wychodził mały bąbelek,więc mechanik kazał trochę pojeżdzić i jakby olej zaczoł się dostawać do układu kazał przyjechać wtedy głowica do sprawdzenia szczelności i planowanie ,

Poziom oleju w silniku bez zmian ,silnik równo pracuje więc nie wiem ,jeszcze napiszę jak zrobie trochę kilometrów

Edytowane przez CalibraFOR

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary , podcierasz d...ę szkłem . Zrób od razu planowanie głowicy bo napytasz sobie większej biedy niż masz Takie jest moje zdanie a zrobisz jak uważasz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się zalogowac na poprzednim koncie złe hasło wtf

jest opcja odzyskania hasla

czytac chyba potrafisz

decyduj ktore konto ma zostac

bo dwoch miec nie bedziesz

 

 

a co do mechanika to powiem krotko

debil nie mechanik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CalibraFOR

jedno konto usunę

a przy okazji jutro idzie głowica do planowania uszczelniacze i nowa uszczelka razem ze szpilkami a złoże razem z kumplem

na tym koniec tematu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności