Skocz do zawartości

C0245 Problem z hamulcami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z moim pojazdem. Mianowicie ostatnio podczas jazdy zauważyłem dziwne zjawisko. Otóż przy każdym delikatnym hamowaniu ~na sam koniec przy prędkości < 5/7 km/h uruchamia się ABS. Raz też podczas jazdy zapaliła się na minutę kontrolka ABS. Po podpięciu OP-Comem znaleziono takie błędy:

C0245 - Sygnał obiegu prądowego czujnika koła poza wymaganym zakresem nominalnym
(00) - Nie występuje
B1485 - Prad wzbudzenia alternatora zacisk 61, napiecie za niskie
(02) - Nie występuje
Dodam tylko, że ostatnio wymieniono tarcze i klocki hamulcowe, maglownicę oraz wszystkie tuleje wahacza. Czujniki ABS siedzi sztywno w piastach, ale nie rozkręcałem go jeszcze (może wystarczy przeczyszczenie styków). Kabel przy obydwóch kołach nie był nigdzie przytarty ani pęknięty. Czy może po prostu coś z piastą lub przegubem jest nie tak jak powinno.
Przy okazji.
W najbliższym czasie będę wymieniać pęknięte sprężyny z przodu (w obydwu ostatni zwój pękł równo). Szukam odpowiednich, co nie jest proste. Czy sprężyny dedykowane do silnika 1.2 i 1.4 będą odpowiednie do 1.3CDTI? Nie chcę obniżać auta.
Katalog online nie jet tutaj zbyt czytelny: http://ecat24.com/catalog/part/1/16/418/4346/36152/.
Czy w tym przypadku dobrym wyborem będą te sprężyny? oryginalne wytrzymały jak nie patrzeć 10 lat więc raczej są dobrej jakości/
http://allegro.pl/sprezyna-sprezyny-przod-komplet-corsa-c-nowy-gm-i3984769921.html (tutaj postaram się dowiedzieć, jaki mają nr katalogowy)
A może pójść w stronę Kayaby / Sachsa / Monroe?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Pozwolę sobie odpowiedzieć na zadane pytania, może komuś w przyszłości się przyda.

 

Z problemami z ABS'em wyświetlały się 2 błędy, które co jakiś czas wracały:

C0040 - Nieprawidłowy sygnał czujnika przedniego prawego koła
(08) - Nie występuje (niestety nie sczytałem tego błędu jak był aktywny)
C0245 - Sygnał obiegu prądowego czujnika koła poza wymaganym zakresem nominalnym
(00) - Nie występuje (ten już po zimie ani razu się nie pojawił)
Kontrolka ABS zapalała się przeważnie przy niewielkich prędkościach, przeważnie przy wilgotnej pogodzie.
Otóż okazało się, że czujniki były w pełni sprawne, a przyczyną problemu była zabrudzona smarem (który uciekł spod poluzowanej osłony przegubu) koronka / pierścień na przegubie zewnętrznym, z którego czujnik sczytuję prędkość koła. Po dokładnym szorowaniu i sprawdzeniem, czy okablowanie nie jest uszkodzone usterka nie występuje.
Pomocny okazał się ten temat:
Tym samym chyba temat nadaje się do zamknięcia.
Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, od pewnego mam czasu , mam problem w corsie 1.2 97r. mianowicie mam strasznie miekki pedal. Wymienilem pompe i nadal mam to samo. CO najlepsze jak proboje odpowietrzyc t o hamulce calkowicie znikaja na jakis czas i ich nie ma. Jak auto nie jest odpalony,to pedal jest twardy,natomiast tylko odpale od razu wchodzi w podloge. Nowe klocki mam z przodu, z tylu bebny i szczeki sa OK. Co to moze byc?. SErwo ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość tomasz.rak

Podłączam się pod temat.

 

Mam dokładnie te same objawy i te same błędy co w pierwszym poście. Tak samo miałem własnie wymieniany komplet: tarcze i klocki, tuleje wahacza, z tyłu w ogóle całe bębny. Kontrolka ABS zapala się sama, nie wiem czy ABS się w ogóle załącza, z tyłu słychać jakieś potężne tarcie przy hamowaniu.

 

Mechanik który układ hamulcowy wymieniał twierdzi, że pękł pierścień ABS i będzie go wymieniał. Obawiając się januszowstwa z jego strony (eee-paaanie-co mi pan będzie błędy czytał, ja wiem co jest nie tak) - obawiam się że w przypadku niepowodzenia po prostu wyłączy mi układ. Ktoś podpowie na co zwrócić uwagę? Kontrolka powinna się zaświecić po załączeniu kluczyka, bezpiecznik sprawdzić, ale co jeszcze?

 

Może rzeczywiście okaże się, że wszystko jest git i to tylko ten pierścień. @@Mixmich, udało Ci się rozwiązać problem?

 

----

Moja corsa to C, 2001 1.0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz widzę że nie czytałeś tematu tylko pierwszy post i od razu walnąłeś postem.

Przecież napisał w drugim poście rozwiązanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności