Skocz do zawartości

Corsa C 1.3 cdti grzeje się tylne koło


Rekomendowane odpowiedzi

Ok... Dzięki za poradę w sobotę będę próbował i dam znać. Pzdr

Bęben ściągnięty . Wszystko w środku wyczyszczone ... ręczny odbija ładnie. Po złożeniu wszystkiego naciągnięciu linki ręcznego , łapie na maxa przy 5 ząbku ale nie blokuje kół przy prędkości około 30 km/h - tez tak macie ? Na postoju przy dużej górce auto nie ruszy.

 

 

Dziwi mnie tylko jedna sprawa po złożeniu wszystkiego słychać taki szum w lewym kole , szum jest co jakiś czas rosnący podczas przyspieszania "szu , szu , szu " ... najprawdopodobniej podczas ściąganiu bębna podważaniu śrubokrętem skrzywiła się któraś z blaszek , ta wewnętrzna cienka jest już mocno skorodowana i być może któraś z nich obciera o bęben jak się kręci . W załączeniu zdjęcie z zaznaczeniem o które blaszki mi chodzi .....mam nadzieje ,że po jakimś czasie skrzywiona blaszka się wytrze się i szum ucichnie .... czy przyczyna szumu może być inna ?? Koło w ogóle się nie grzeje.

post-39754-0-26021900-1489775823_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

...Było dokrecane kluczem dynamometrycznym więc raczej łożysko nie. A łożysko nie szumialo by cały czas jednostajnie ? A nie jak pisałem okresowo co obrót ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed sciagnieciem bębna nie bylo slychac takiego szumu a nie jest możliwe skrzywic bęben przy jego demontażu. Jedyne co mi przychodzi na myśl to owe blaszki ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed sciagnieciem bębna nie bylo slychac takiego szumu a nie jest możliwe skrzywic bęben przy jego demontażu.

Jest możliwe zrobienie owalu przy demontażu jeżeli się np użyje młotka do ściągnięcia.

Druga sprawa to ja nie wiem co robiłeś dokładnie i jak, co było czyszczone a co nie - piszesz że duży rant co z tym zrobiłeś? - .

Możliwe że kawałek zgorzeli siedzi na bębnie a tarcza szczęk nie musi być idealnie prosta (element nie wirujący).

Ty to sam robiłeś więc powinieneś wiedzieć co może być nie tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Okazało się że nie było rantu a problemy ze sciagniecem był bo szczęki nie odbiły . Kawałek zgorzeli piszesz .... wytrze się to ? Mało realne jest bym skrzywił bęben bo nie uderzalem z niewiadomo jak wielką siłą w bęben.

 

Jeśli bęben był by jajowaty to przy obcieraniu grzał by się a się nie grzeje. Wydaje mi się że jednak blaszka obciera i z czasem się wytrze .

Obcieraniu bębna o szczęki napewno spowodowały by grzanie. Łożysko dawało by szum jednostajny ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności