Skocz do zawartości

Problem z skrzynią biegów Easytronic


Gość gizmi7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, to mój pierwszy post. :-)
Mam problem ze skrzynią biegów (Easytronic), przy zatrzymywaniu zachowuje się, jakby dobrze nie wysprzęglała, silnik wtedy szaleje; często gaśnie. Muszę przełączać na neutral i wrócić z powrotem na D1, dopiero wtedy jest ok. Bieg wsteczny wrzuca ze słyszalnym zgrzytem (choć nie zawsze). Nie wiem, czy to problem z modułem sterującym skrzynią biegów, czy może tarcza sprzęgła jest już przytarta (podobno to normalna skrzynia z modułem elektronicznym). Pytałem różnych mechaników, ale każdy rozkłada ręce. Czy ktoś ma jakiś pomysł, co może być źródłem problemów?
Dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedz na TECHa i poproś o sprawdzenie parametrów skrzyni.Niech zrobią naukę parametrów i dostosowanie punktu styku sprzęgła.Tyle na wstępie.Jeśli nie pomoże to skrzynia do wyjęcia i sprawdzenie sprzęgła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za poradę, podjechałem do TECHa i okazało się, że wystarczyło zrobić adaptację skrzyni, prawdopodobnie brak tego zabiegu powodował również usterki, które działy się przez poprzednie lata i trzeba było przez nie wydawać sporo pieniędzy na wymianę części, które niby miały być niesprawne. Samochód teraz chodzi tak cicho i sprawnie, że muszę np. sprawdzać, czy na pewno wrzuciłem wsteczny bieg, bo wchodzi tak bezszelestnie.
Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie

Przełożyłem do tej Astry (2006 r. 1.6 105KM ECOTEC) silnik i skrzynię biegów Easytronic z innej Astry (1.6 z 2008 r. o mocy 115 KM), gdyż zrobiłem już ok. 140 tyś. km na instalacji gazowej, więc zaczynał mi wypadać zapłon (szczególnie na zimnym silniku) i kończyło się powoli sprzęgło - dlatego zdecydowałem się na kupno silnika wraz ze skrzynią biegów z małym przebiegiem. Mam teraz problem z odpowietrzeniem sprzęgła, podczas odpowietrzania nie chce zakończyć tego procesu tylko mruga F na desce rozdzielczej, moduł jest przełożony od tej nowej skrzyni biegów. Elektryk, jak na razie, mota się z tym problemem, ale widzę, że jego pomysły się powoli kończą...

Z góry dziękuję za wszelką pomoc!

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odkopie.

Kolega poradziles sobie z nowa skrzynia?

 

Czy nie warto bylo wymienic tylko sprzeglo w starej skrzyni? Jaki koszt?

Czym objawialo sie jej zuzycie i jaka masz technike jazdy - czy jezdzisz spokojnie, czy deptales troche?

 

Wlasnie kupilem Merive 2004 z16xe z easytroniciem 112 kkm i działa OK, z malym wyjatkiem, Na zimnym silniku pierwsze minuty przy ruszeniu nie sa zbyt plynne. tzn. wyczuwam kangurka przy ruszaniu. Pozniej dziala OK, W czasie jazdy jak sie w slucham, to przy zmianie biegow slychac lekkie gluche uderzenie. Gdy pocisne mocniej auto, to skrzynia zachowuje sie jak multitronic, czyli jedynka idzie do 5tys, wrzuca 2ke, obroty dalej maja 5 tys, auto przyspiesza - jak dla mnie to jazda na polsprzegle. Nie wiem czy to normalne zachowanie skrzyni, gdyz w czasie zwyklej jazdy miejskiej nie budzi zastrzezen,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności