Skocz do zawartości

Problem z przepustnicą błąd P1500


Gość karol255

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karol255

Cześć, szukałem na forum lecz znalazłem że błąd P1500 jest to błąd przepustnicy, wiec mój problem jest taki wyczyściłem przepustnice i nadal jest ten błąd, jeszcze jedno czy ta przepustnica ma być zamknięta i dopiero się otwiera przy dodawaniu gazu jak ona działa bo jak ją wyciągnąłem to przepustnica jest otwarta. Proszę o odp.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Wydaje mi się że chodzi Ci o przepustnicę gaszącą. Powinna być ona norlanie otwarta. W momencie gaszenia auta zamyka się niwelując telepanie silnikiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karol255

Wydaje mi się że chodzi Ci o przepustnicę gaszącą. Powinna być ona norlanie otwarta. W momencie gaszenia auta zamyka się niwelując telepanie silnikiem.

 

Czy mówisz o tej przepustnicy bo mi chodzi o tą przepustnice

post-42406-0-75666100-1393836008_thumb.jpg

Edytowane przez karol255

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

a czym go odczytywałeś? Może po przeczyszczeniu wystarczy tylko wykasować bład. Nie sądzę też żeby trzeba było zaadoptować ją na naowo do auta. Jeśłi nie masz czyn skasować błędu. to po mojemu zacznij od odpięcia na ok godzinę klem z akumulatora.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzes08

przepustnica nie tylko służy do gaszenia silnika ... służy ona również do sterowania zaworem EGR .. przymyka się jeżeli silnik jest częściowo obciążony i zaleca się zaciąganie spalin z zaworu. Nie trzeba jej adaptować .. niestety nie masz Popencjusz racji.

Błąd P1500 .. zależy jaki jest tzw. symptom .. ogólnie błąd wskazuje na zwarcie w przepustnicy .. i wskazania są albo za wysokie albo za niskie. Musisz spradzić, czy problem nie jest we wtyczce lub wiązce .. a jezeli nie .. to niestety przepustnica do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karol255

ok sprawdzę przepustnice jeszcze mam kilka błędów P0400 to jest zawór egr czyściłem i cały czas jest ten błąd i jescze ten i P1243 czy to ma zwiozek z ta przepustnica oczywiscie bledy wykasowałem przez odłączenie akumulatora na 1 godzine

Edytowane przez karol255

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzes08

zapytam inaczej .. co znaczy czysciłeś?? demontowałeś, rozebrałeś i przeczyściłeś?? odkrecałeś cewkę?? tak błąd P0400 dotyczy błędu z zaworu EGR?? jakbyś podał jeszcze symptom to byłoby to łatwiejsze do weryfikacji co dokładnie dokucza Twojemu silnikowi .. bład P1243 mówi o problemach z doładowaniem .. positive deviation .. nie pamiętam tylko czy to jest za niskie doładowanie czy za wysokie? musiałbym to sprawdzić jutro w pracy .. ale na dzień dobry to sprawdziłbym dokładnie zawór EGRu .. (czyszczenie, rozebranie lub wymiana), choć przepustnica też może być powodem takich błędów .. musiałbym zobaczyć parametry on line .. w konkretnej sytuacji, podczas jazdy, o jakich wielkościach przekroczeń mówimy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karol255

tak rozkręcałem wszystko czyściłem również ten egr to elektryczne i podstawę te kanały paramentów on line nie posiadam. Samochód normalnie jeździ nie ma mułka tylko świeci się kontrolka żółta silnika (emisja spalin) i dzisiaj nie chciał zapalić na ciepłym wskaźnik pokazywał 90 stopni ostyg i zapalił normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności